V kategorii chlapců do třinácti let se představí borci ze Sport Clubu Klatovy, kteří byli do základní skupiny turnaje nalosováni do skupiny G. Tam si to o postup rozdají se zvučnými soupeři jako jsou pražští Bohemians, švýcarský Zug nebo slovenští snajpři z Bratislavy. Klatovský florbalový oddíl bude mít zastoupení také v kategorii hochů do 17 let. Západočeši se v základní skupině utkají s opravdovými velikány, změří síly s finským týmem Cloudia Oilers či Ledbergem ze Švédska.

V Praze nebudou chybět ani dva dívčí výběry z klatovského okresu. V kategorii do čtrnácti let se fanouškům představí děvčata z Klatov a Měčína. V nejstarší kategorii do 18 let pak budou bojovat o titul juniorky SC Florbal Klatovy. Oba výběry čekají zajímavé souboje s českou, ale i zahraniční konkurencí.

Kromě hráčů z dalších oblastí, kde se florbal teprve zabydluje, se v Praze představí ti nejlepší z nejlepších. Silnou sestavu vyslali Švédové, kteří mají na turnaji nejvíce týmů, nebudeme-li počítat domácí Čechy. Přijedou také mužstva z vlasti současných mistrů světa, Finska, a již tradičně početné výpravy dorazí ze alpského Švýcarska. A že si florbalové národy Prague Games velmi oblíbily, potvrdila Velvyslanectví Finska, Švédska a Švýcarska, která turnaj spolu s hlavním městem Praha zaštiťují.

Celkem se na Prague Games objeví přes čtyři stovky týmů ze čtrnácti zemí světa, které budou zápolit o medaile v jedenácti věkových kategoriích. Chlapci jsou rozděleni do sedmi věkových skupin, zatímco dívky do čtyř. Po pěti letech nebudou na turnaji v samotném srdci Evropy chybět například florbalisté z Dánska. Na dodržování pravidel během zápasů bude dbát 140 rozhodčích, hrát se bude na čtyřiadvaceti hřištích po celém městě, přičemž finálový den se jako obvykle uskuteční v hale na Podvinném mlýně.

„Naši chlapci do třinácti let jedou na svůj první turnaj tak velkého charakteru. U nich půjde hlavně o sbírání zkušeností do budoucna. Co se týče děvčat do 14 let, tak ty už mají vyšší ambice. Mužstvo je poskládáno z holek z Měčína, Chomutova a Klatov. Cíl postoupit alespoň do čtvrtfinále mají i kluci v kategorii U17. Už v loňské sezoně v první lize dorostu ukázali, že florbal hrát umí. A dívky do 18 let? Velká neznámá. Do Prahy pojede početné, ale na svou kategorii hodně mladé družstvo. Je to tým složený převážně z hráček z Klatov doplněné o florbalistky z Českých Budějovic a Chodova u Karlových Varů. Uvidíme, na co to nakonec bude stačit. Tak i tak, všechny naše týmy si jedou do Prahy turnaj hlavně užít. Čeká nás spousta florbalu se zajímavými a silnými protivníky,“ říká jeden z trenérů klatovské výpravy Jan Hořký. Více informací včetně online výsledků všech zápasů najdete na stránkách www.praguegames.cz.

Los skupin s klatovskými týmy

Chlapci U13 – skupina G: SC Klatovy, Snipers Bratislava (Slovensko), Zug United B13 White (Švýcarsko), FbŠ Bohemians Praha.

Chlapci U17 – skupina G: SC Klatovy, Cloudia Oilers (Finsko), Ledberg Innebandy (Švédsko), FBC Orel Rtyně v Podkrkonoší.

Dívky U14 – skupina D: Klatovy-Měčín, FBC Spartak Kaplice, Täby FC Gul (Švédsko), Zug United G14 Red (Švýcarsko).

Dívky U18 – skupina B: SC Klatovy, 1. FC Tempish Vítkovice, Särö Seahawks (Švédsko), Tatran Střešovice.