Velmi příjemné je vítězství juniorek v zápase s výběrem Slovanu Litoměřice, který ze západu Čech odjel s šestibodovou porážkou 41:47. Dvě výhry si na své konto připsali nejmladší minižáci do jedenácti let v souboji s Jiskrou Domažlice. Klatované rivala z Chodska přivítali dvakrát na domácí palubovce a pokaždé zvítězili – 47:24 a 50:42. Pokud počítáme prosincový Vánoční turnaj v Plzni, jednalo se o třetí a čtvrté střetnutí těchto dvou týmů za posledních deset dní. I přes dvě výhry a zisk čtyř bodů do tabulky nebyl však trenér Klatov Jindřich Svojanovský s výkonem svých svěřenců spokojený.

„Jsem hodně, ale opravdu hodně rozlobený. To, co drtivá většina hráčů na palubovce předvedla, vrhá špatné světlo na mou práci. Ve druhém utkání s Jiskrou jsme prohráli tři ze čtyř čtvrtin,“ smutnil trenér Jindřich Svojanovský, jehož hráči ve druhém duelu sice zvítězili 50:42, ale to díky první čtvrtině, kterou klatovští basketbalisté ovládli poměrem 19:5. Zbylé tři čtvrtiny vždy prohráli (11:14, 10:11 a 10:12).

Plný bodový zisk obstaraly do kolonky bodů i starší minižačky U13, které v dalším dvoukole oblastního přeboru porazily Sokolov 45:41, respektive 55:19. Poloviční úspěšností se prezentovali starší minižáci, kteří doma dvakrát hostili silnou Lokomotivu Plzeň. Zatímco v prvním klání Klatovy s „Lokádou“ padly 41:47, ve druhém souboji zvítězily jednoznačně rozdílem sedmnácti bodů 51:34.

NOVOROČNÍ NADÍLKA STARŠÍCH ŽÁKŮ

206 nastřílených bodů ve dvou zápasech? Skvostná bilance, kterou se mohou po víkendu pyšnit starší žáci do patnácti let pod vedením trenéra Jana Sazamy. Jeho družina doma smetla Slavoj Litoměřice 117:42 i chomutovské Levharty (89:39). Na první výhru v sezoně čekají stále muži B, kteří v šestém kole západočeské ligy vyzvali druhý záložní tým prvoligové Lokomotivy Plzeň. I přes velkou snahu a obětavý výkon na svého protivníka nestačili a prohráli jednoznačně 51:79.

Víkendové výsledky

Západočeská liga mužů: BK Klatovy B – BK Lokomotiva Plzeň C 51:79.
Liga juniorek U19: BK Klatovy – Slovan Litoměřice 47:41.
Žákovská liga starších žáků U15: BK Klatovy – Slavoj Litoměřice 117:42, BK Klatovy – BK Levharti Chomutov 89:39.
Oblastní přebor starších minižáků U13: BK Klatovy – Lokomotiva Plzeň 41:47 a 51:34.
Oblastní přebor starších minižaček U13: BK Klatovy – BCM Sokolov 45:41 a 55:19.
Krajský přebor nejmladších minižáků U11: BK Klatovy – Jiskra Domažlice 47:24 a 50:42.