Rodačka z Nýrska, česká reprezentantka a tehdejší členka klubu Spartak Žebrák Muay Thai Kickboxing, před osmi lety zvítězila v titulovém boji o světový profi titul v K-1 v kategorii do 56,5 kg organizace WKA (World kickboxing association).

Její finálovou soupeřkou galavečera „Noc bojovníkov“, který hostila slovenská Nitra, byla italská profi mistryně Evropy a bývalá amatérská světová šampionka Donatella Panu. Zápas mezi děvčaty, které se proti sobě mimochodem utkaly i v roce 2008 na světovém poháru amatérů (tehdy na body vyhrála fighterka z Apeninského poloostrova – pozn. redakce) byl vypsán na pět tříminutových kol. Z vítězství se tentokrát radovala bojovnice Holá.

„Alena byla aktivnější, tvrdší a přesnější. V závěru třetího kola byla Italka pod velkým tlakem a od počítání ji zachránil gong. Boxovalo se však až do konce a došlo na verdikt bodových rozhodčích. Ti jednomyslně rozhodli o výhře naší reprezentantky. Alena tak dosáhla vrcholu své sportovní kariéry a stala první českou ženou, která získala profesionální světový titul v K-1 kickboxingu,“ byl na svoji svěřenkyni hrdý trenér Jan Landa.

„Jsem hrozně šťastná, ale ty pravé emoce ještě asi nedorazily,“ usmívala se po návratu ze sousední země nýrská kickboxerka, která šla do souboje s italskou ranařkou v roli mírné favoritky.

„O zápase jsem věděla o něco déle než soupeřka, protože jsem měla původně bojovat s někým jiným. Ale Donatella je velmi zkušená závodnice. Jestli jsem si věřila? Já jsem si jela pro titul, to nešlo nevyhrát (smích),“ svěřila se tehdejší sportovní redaktorce Jitce Kilbergerové mistryně světa. Tento titul už ji nikdo nikdy nevezme…