Jan Šrail z Nové Hůrky u Prášil, člen eD system Bauer teamu, však nelenil a o víkendu na svých lyžích odběhl pětačtyřicet kilometrů dlouhý závod v Krušných horách nazvaný Cardion Karlův běh, jenž je jedním ze čtyř atraktivních dílů seriálu běhů Stopa pro život.

Po nepovedené Jizerské padesátce, kde Šrail skončil až ve třetí desítce a se svým výkonem byl značně nespokojený, si však šumavský borec spravil chuť. Druhý nejstarší závod jednotlivců na úzkých prkýnkách v Čechách totiž ovládl, když porazil mimo jiné i českého fantoma dlouhých tratí Stanislava Řezáče.

Osmadvacetiletý sympaťák vyhrál v čase 1:46:21,4, když v cílové rovince uspěl nad německým sprinterem z reprezentace Richardem Leopoldem z lyžařského klubu v Drážďanech. Bronzová medaile putovala na krk Stanislava Řezáče ze Slavia Pojišťovna, který za vyrovnanou dvojkou zaostal o tři vteřiny.

„Naprostá spokojenost. Tím, že se závodu zúčastnil i Standa Řezáč, jsem si po Jizerské padesátce zlepšil náladu. Počasí bylo ideální, organizátoři to zvládli výborně,“ pochvaloval si Jan Šrail.

„Před závodem jsem byl trošku nervózní z toho, jak mi pojedou lyže, ale tentokrát všechno klaplo. Celý závod jsem se to snažil roztrhnout a nastoupit, aby bylo rozhodnuto dříve, ale to se mi nakonec nepovedlo. Možná i kvůli podmínkám na trati. V některých částech to bylo více mokré, někde zmrzlé, jinde zase prašan. Nakonec jsem se však dokázal v zatáčce na posledním sjezdu před cílovou rovinkou natlačit na první místo a už jsem je udržel až do konce,“ popsal průběh vítěz závodu, jenž si kromě samotného běžeckého střetnutí či konečného výsledku nemohl vynachválit také spolupráci s dvěma konkurenty v boji o krušnohorské prvenství.

„I když jsme byli na trati rivalové, dost jsme si pomáhali. Se Standou Řezáčem i Němcem byla po celou dobu závodu výborná spolupráce,“ dodal naprosto spokojený běžec na lyžích Jan Šrail.

Cardion Karlův běh - výsledky - muži - TOP 10

1. Jan Šrail 1:46:21,4 (eD system Bauer Team, ČR), 2. Richard Leopold 1:46:21,9 (Skiklub Dresden-Niedersedlitz, Německo), 3. Stanislav Řezáč 1:46:24,6 (Slavia Pojišťovna Team, ČR), 4. Michal Francke 1:49:29,5 (Žižkovský tygři, ČR), 5. Lukáš Kubričan 1:49:49,6 (Rossignol racing team, ČR), 6. Martin Sajdl 1:51:39,6 (Žižkovský tygři, ČR), 7. Jens Essbach 1:52:18,6 (VSC Klingelthal, Německo), 8. Toni Escher 1:53:51,9 (adidasCXSteam, Německo), 9. Petr Javůrek 1:53:55,9 (Kasper-Swix Team, ČR), 10. Tomáš Veber 1:54:24,4 (Kasper-Swix Team, ČR).