Zbytek týmu postihla viróza, která některým borcům a všem ženám vystavila neúprosnou stopku. „Abych řekl pravdu, byl jsem už v týdnu také trošku načatý. Asi nikdy se mi nestalo, že bych měl problémy se spánkem, ale před závodem jsem snad nezavřel oči. Na start jsem šel s bolestí hlavy, což můj výkon nejspíš poznamenalo. Já osobně určitě nejsem spokojený, i když třeba manažer týmu říkal, že to byl super závod," svěřil se Deníku Jan Šrail.

Toho teď čeká volný víkend, a pak derniéra laufařské sezony. Rodák z Nové Hůrky odcestuje znovu do Norska, kde se 1. a 2. dubna konají poslední podniky elitní kategorie PRO TOUR. Na Apríla Reistadløpet na 40 km klasickou technikou, o den později Summit 2 Senja, který je ještě o 27 kilometrů delší.

Zdroj: Youtube

„Přiznám se, že už jsem v hlavě na konci sezony, ale do Norska určitě pojedu, pokud se nestane nic zvláštního. Očekávám nejnáročnější víkend sezony. Reistadløpet je závod s převýšením 1000 metrů, nedělní akce je ještě více brutálnější, ta má převýšení 1700 metrů. Uvidíme," dodává 32letý lyžař.

Před závěrem sezony patří Janu Šrailovi v celkovém hodnocení populární série 27. místo (520 bodů), což je nejvyšší pozice z českých laufařů. Vede neohrožený hegemon Emil Persson (2322 bodů) před Norem Andreasem Nygaardem, vítězem ´Birkenu´ (1443 bodů), a aktuálně třetím Maxem Novakem (1418 bodů).

Jan Šrail, Birkebeinerrennet (Norsko), ilustrační snímek.
Brutální závod s baťůžkem. Šrail v Norsku skončil v páté desítce, vyhrál Nygaard