Na dalším italském podniku Prato Piazza Mountain Challenge, kde se běželo sice jen 32 km klasickou technikou, ale posledních 8 km nabídlo brutální stoupání, obsadil jednatřicetiletý sportovec oblékající barvy Vltava Fund Ski teamu 31. místo. Časem 1:47:46,3 zaostal za vítězným Johannesem Eklöfem ze Švédska o přibližně sedm minut. Druhý v italském Niederdorfu skončil norský závodník Stian Hoelgaard, bronzový borec ze sobotního maratonu a na třetím místě doběhl jeho krajan Tord Asle Gjerdalen.

Jan Šrail na loňské Jizerské 50.
Italskou novinku ovládli seveřané. Šrail maraton doběhl pětatřicátý

Vítěz první italské mise Max Novak, hbitý seveřan ze Švédska s českými kořeny, obsadil pátou pozici. Zatímco na Pustertaler Ski Marathonu byl Jan Šrail v konečném pořadí až třetím nejlepším Čechem, v kratším Prato Piazza Mountain Challenge do cíle doběhl jako nejlepší závodník ze země ležící v samotném srdci Evropy. Jiří Pliska (ed system Silvini Team) se umístil o příčku níže a Šrailův týmový kolega Fabián Štoček si ve sněhové stopě na Apeninském poloostrově vyjel třiatřicátý flek.