V nabité startovní listině nechyběl ani jednatřicetiletý rodák ze Šumavy Jan Šrail, který v laufařském světě hájí barvy Vltava Fund Ski Teamu. Ve velké konkurenci nezklamal, když do cíle dojel jako druhý nejlepší Čech (lepší byl pouze Jiří Pliska). Celkově jeho výkon 2:36:43,9 stačil na 31. místo.

Birkebeinerrennet 2022.Birkebeinerrennet 2022.Zdroj: Visma Ski Classics

Věčně usměvavý chlapík ztratil na vítězného fenoména letošní sezony Andrease Nygaarda z Norska přes šest a půl minuty. „Celkové umístění ale hodnotím pozitivně. I proto, že tento závod jsem absolvoval teprve podruhé v životě a moc mi nesedí. Na startu navíc byla skoro celá norská reprezentace, takže konkurence byla opravdu veliká,“ hodnotil pro Deník Jan Šrail.

„Musím říct, že jsem podcenil začátek, kdy je tam zhruba deset až dvanáct kilometrů stoupání. Nebyl jsem asi dobře připravený a zařadil se pak do druhé skupinky po bok Standy Řezáče,“ popisoval zkušený laufař.

Ten si s legendou českého dálkového lyžování pochvaloval spolupráci na trati a společně s ním dojel až do cíle. Teď Šrail vynechá 100 km dlouhý masakr Årefjällsloppet ve Švédsku, který se jede klasickou technickou již tento víkend a z Vltava Fund Ski Teamu na něj míří pouze Holmström. Závěrečné dva podniky v Norsku a Finsku (Reistadløpet & Ylläs-Levi) si už ovšem zase nenechá ujít.

Julie Kubátová (na snímku druhá zprava).
Je toho hodně, co bych ráda zlepšila, říká Kubátová po premiéře na MČR dospělých