Nejprve Skiroll CUP, v rámci něhož čekal na závodníky známý a populární výjezd z Rejštejna přes Svojše na Horskou Kvildu, kde se na pouhých 10,5 kilometrech závodníci dostali na náhorní planinu ležící o 580 metrů výše. Tento běh zvládl nejrychleji nestárnoucí Stanislav Řezáč, jenž do cíle prosvištěl v úctyhodném čase 41:53 minuty. To byl mimochodem nový rekord na lyžích s kolečky číslo 3, na kterých se v letošní sezoně nově tento prestižní seriál jezdí.

Letošní seriál běhů na kolečkových lyžích má za sebou úvodní dva závody na Šumavě.Letošní seriál běhů na kolečkových lyžích má za sebou úvodní dva závody na Šumavě.Zdroj: facebook Efisan Skiroll Classics

Na druhém místě skončil rodák z Nové Hůrky u Prášil Jan Šrail a pro třetí příčku si dospurtoval Martin Kočandrle ze Sport Clubu Plzeň. Co se týče ryze ženské kategorie, v ní neměla konkurenci finská závodnice Heli Heiskanenová.

O jejím fantastickém výkonu hovoří i fakt, že v absolutním pořadí bylo jen pět mužů lepší než ona. Druhou příčku obsadila plzeňská Adéla Nováková a třetí Barbora Havlíčková startující za Duklu Liberec.

Klatovská výprava v Ostravě - zleva Štěpánka Hanušová, Karolína Machová a Vojtěch Chroust. Na snímku dole je trenér Lukáš Bešta.
Fantazie! Mladé atletky Machová s Hostkovou slaví tituly českých vicemistryň

O den později se jel 23 km dlouhý výjezd na Horskou Kvildu, jehož trasa je považována za jednu z nejkrásnějších z celého seriálu a samotný závod to jen orazítkoval. Zde vyhrál plzeňský Luděk Šeller před Stanislavem Řezáčem a bronzovým Janem Šrailem, jenž si tak v domácím prostředí dokráčel hned ke dvěma ze tří nejcennějších kovů.

Letošní seriál běhů na kolečkových lyžích má za sebou úvodní dva závody na Šumavě.Letošní seriál běhů na kolečkových lyžích má za sebou úvodní dva závody na Šumavě.Zdroj: facebook Efisan Skiroll Classics

Mei ženami se nejvíce dařilo stejně jako den předtím mladé závodnici z Finska Heli Heiskanenové, která vyhrála před druhou Adélou Novákovou a třetí Terezou Hujerovou. Předtím bronzová Barbora Havlíčková zde doběhla do cíle jako čtvrtá. Seriál bude pokračovat ve Velkých Karlovicích, kde se v sobotu 16. července pojede populární lauf na 30 km ze Vsetína do Velkých Karlovic a o den později je pak na programu ostrý výjezd z Karolinky na Kohůtku.

O pohár města Klatov 2018 - ilustrační fotogalerie.
Šachisté na startu turnaje O pohár města Klatov. Kdo patří mezi favority?