Dějištěm akce byla Tlučná na Plzeňsku. Vynikajícího úspěchu zde dosáhla v kategorii 0 (závodníci narození do roku 2017) Viktorie Šantorová, která vybojovala v nabité konkurenci devatenácti gymnastek stříbrnou medaili. Stejný kov si domů odvezl také Petr Siegel v kategorii mladších žáků 1 (2014 až 2016). K tomu slavil postup do republikového kola.

Velice dobře si ale vedli i další gymnasté z Klatov. Magdaléna Hájková byla sedmá (mladší žákyně 1, 2014 až 2016) a Lenka Altmanová obsadila v totožné a zároveň nejsilnější kategorii dvanáctou příčku. Z celkového počtu 23 závodnic skončila na šestém místě starší žákyně Aneta Plášková (2010 až 2011).

50. ročník Mochtínského přespolního běhu.
Sváteční den plný pohybu. Blíží se další ročník Mochtínského přespolního běhu

V kategorii mladších žákyň 2 (2012 až 2013) soutěžilo celé družstvo, které se ve složení Liliana Kučeráková (v závodě jednotlivců obsadila krásné 7. místo), Veronika Maruniaková (jednotlivci - 8. místo), Markéta Michlová (jednotlivci - 9. místo) a Vanda Myslivcová (21. místo), umístilo na druhém příčce.

„Některé dívky musely ze zdravotních důvodů ze soutěže na poslední chvíli odstoupit, ale i přes to jely své kamarádky do Tlučné podpořit. S jednotlivými umístěními jsme spokojeni, protože ty jsou v tak velké a především zkušené konkurenci úžasné. Všem závodníkům děkujeme a gratulujeme," uvedla hlavní trenérka oddílu sportovní gymnastiky Marie Měšťáková.

Iveta Bezpalcová (uprostřed) po vítězství na znakové stovce.
Zlato, bronz, osobák i splněný limit. Iveta Bezpalcová v Ústí nad Labem zářila