Předchozí
1 z 16
Další

Zdroj: Florbal Klatovy

Z brány do pole? Žádný problém! Alespoň pro Terezii Tomanovou…

V současné době už dorostenecké družstvo dívek Sport Clubu Klatovy neexistuje, ale vloni ještě bojovalo v první regionální lize. Začátek roku Západočešky zastihl v dobré formě. Zejména pak brankářku Terezii Tomanovou. Ta pro jednou odhodila svoji výstroj a v zápase proti soupeřkám z Rokycan naskočila do pole. Klatovanky zvítězily vysoko 10:2 a Tomanová? Ta zaznamenala sedm kanadských bodů za sedm asistencí! „Parádní výkon. A to hrála v poli poprvé v životě," chválil svou svěřenkyni trenér Radek Mašát.

Zdroj: BK Klatovy

Výsledek druhé čtvrtiny? Neuvěřitelný. Jako z jiné dimenze!

Úvod roku 2022 zastihl v dobrém rozmaru mladé basketbalisty BK Klatovy do 14 let. Ti pod vedením zkušeného trenéra Jindřicha Svojanovského zvítězili v zahajovacím zápase nadstavbové části LIGY A žákovské ligy basketbalistů do čtrnácti let na palubovce Keltů z Nového Strašecí 141:49, a to i přesto, že v první čtvrtině ztráceli na svého soka jeden bod (24:25). Pak ovšem předvedli něco, co ani ve světě mládežnického basketbalu nemá obdoby. Druhou část hry totiž Západočeši vyhráli 65:0 a po prvním poločase vedli 89:25. „Jsem v Klatovech osmou sezonu a tak už i něco pamatuji. Ale 65:0? To je úplně jiná dimenze,“ radoval se kouč Svojanovský.

Zdroj: Lukáš Bešta

Kristýna Hozmanová získala na halovém MČR zlato i bronz!

Poslední únorový víkend, pražská atletická hala Otakara Jandery na Stromovce. Na tento datum a místo bude v tom nejkrásnějším světle vzpomínat především Kristýna Hozmanová, tehdy starší žákyně Atletiky Klatovy. Talentovaná sportovkyně ze západu republiky potvrdila brilantní formu z předešlého mistrovství Plzeňského kraje a na halovém republikovém šampionátu vybojovala dva cenné kovy. Nejprve v závodě na nejkratším sprintu – běhu na 60 metrů - slavila parádní bronz. A pak v běžeckém závodě na 150 metrů vybojovala zlato. Díky výkonu 18,63 sekundy si vytvořila nejen další osobní rekord, ale zaběhla rovněž nejrychlejší český čas letošní sezony. „Tento čas je zároveň novým absolutním rekordem klatovského oddílu, který byl překonán téměř o půl vteřiny,“ řekl její kouč Lukáš Bešta.

Zdroj: Richard Bílek

Klatovští karatisté zářili. Z Kdyně přivezli 37 cenných kovů!

První kolo závodů Krajské ligy v karate mládeže, který hostil kdyňský Karate klub, si podmanili sportovci z Karate Klubu Klatovy. Ten v konkurenci zúčastněných jedenácti klubů obsadil celkové první místo se ziskem 206 bodů, zatímco druhá Narama složená dokonce z několika míst působení (Plzeň, Rokycany, Přeštice) byla se 167 body druhá. Třetí místo připadlo KK Tygr Karlovy Vary (celkem 145 bodů). „Jsem hodně spokojená a také velmi překvapená, kolik medailí jsme získali. Celkem jich bylo sedmatřicet, a kdybychom čtrnáct stříbrných přetavili ve zlato, to by bylo ještě něco,“ uvedla pro Deník nadšená trenérka Petra Levá Strnadová.

Zdroj: archiv Michala Turečka

Mix klatovské jedenáctky ovládl tradiční Easter Cup

V dubnu hostilo šest klatovských hal Easter Cup, prestižní turnaj mládeže v basketbalu. Do města pod Černou věží se na již osmý ročník sjelo přes padesát týmů ze čtyř zemí Evropy, které mezi sebou soupeřily ve věkových kategoriích od 11 do 15 let. Svátek basketbalu si nenechaly ujít ani výběry domácího BK Klatovy, které nezklamaly. Naopak. Například mix klatovské U11 si celý turnaj podmanil a bez jediného zaváhání zvedl nad hlavu zlatý pohár pro celkové vítěze. „Vůbec jsme to nečekali," svěřil se Deníku kouč Michal Tureček. „Děti si turnaj užily, moc jim to dalo. Navíc stmelily již tak skvělý kolektiv,“ těšilo ho. Výborného výsledku dosáhly na Easter Cupu také dívky BK Klatovy do 15 let, které braly stříbro.

Zdroj: archiv Marcely Joglové

Marcela Joglová poprvé v kariéře ovládla MČR v maratonu

V květnu se v hlavním městě republiky uskutečnil 26. ročník Pražského maratonu, kde startovala česká elita v rámci republikového mistrovství, ale i běžci a běžkyně ze zahraničí včetně velmocí na dlouhých tratích (Keňa, Etiopie) v prestižním mezinárodním závodě. Radost si udělala rodačka z Plánice u Klatov Marcela Joglová, která skončila celkově na sedmém místě, což ji stačilo k zisku českého titulu. Tehdy čtyřiatřicetiletá kráska, která dokončila svůj první maraton od loňského startu na olympijských hrách (2021), vyhrála národní titul šampionky vůbec poprvé v kariéře.

Zdroj: facebook Antonie Galuškové

Galušková: Je to nejhezčí, co se nám na úvod MS mohlo stát

Kajakářka ze Sušice Antonie Galušková se v červenci zúčastnila světového šampionátu juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu v italském Ivree. A hned v rámci prvního dne získala zlato. V závodě hlídek kajakářek do 23 let byla jednadvacetiletá kajakářka společně s kolegyněmi Lucií Nesnídalovou a Gabrielou Satkovou nejrychlejší ze všech. Děvčata předvedla famózní čistou jízdu a do cíle prosvištěla s vteřinovým náskokem před druhou posádkou z Německa. „Je to to nejhezčí, co se nám na úvod mistrovství světa mohlo stát," rozplývala se Galušková bezprostředně v cíli.

Zdroj: Petra Levá Strnadová

Lucie Měsíčková přivezla z Olympiády dětí a mládeže bronz! 

Sportovní zastoupení Klatov zanechalo na Hrách X. letní olympiády dětí a mládeže v Olomouckém kraji trvalou stopu. Karate klub Klatovy měl na této prestižní akci čtyřnásobné zastoupení, a to v podobě trenérky Petry Levé Strnadové a díky závodnímu triu Lucie Měsíčková, Miroslav Šos a Kateřina Ryšavá. Vše pak vyšperkovala třetí do party Lucie Měsíčková, která nevzdala ani kousek své sportovní hrdosti a po boji dokázala získat velmi cennou bronzovou medaili, a to v disciplíně kumite v kategorii do 52 kilogramů.

Zdroj: Lukáš Bešta

Evropské stříbro talentované klatovské atletky Machové

Evropský olympijský festival mládeže, který od 24. do 30. července hostila Bánská Bystrica, přinesl české výpravě rekordní počet čtrnácti cenných kovů. Na prestižní akci vybojovali tuzemští mladí sportovci hned tři zlaté, pět stříbrných a šest bronzových medailí. Velkého úspěchu na Slovensku dosáhla tehdy šestnáctiletá členka Atletiky Klatovy Karolína Machová, která vybojovala stříbrnou placku ve vrhu koulí. „Je to neuvěřitelný pocit. Neskutečně jsem si to tu užila, i protože atleti vybojovali tolik medailí. Tyhle emoce pro mě byly nejlepší a největší,“ svěřila se dojatá Karolína Machová.

Zdroj: facebook Antonie Galuškové

A zase ta Galušková! Tentokrát zářila mezi tuzemskou elitou

Jen pár dní poté, co se stala juniorskou mistryní Evropy, se 21letá kajakářka ze Sušice Antonie Galušková mohla pyšnit také nejcennějším kovem z republikového mistrovství seniorů ve vodním slalomu, který získala na peřejích pod lipenskou přehradou na jihu Čech v rámci 5. Českého poháru skupiny ČEZ v kategorii kajakářek. Její úspěch umocňuje fakt, že tuzemský seniorský titul si na divoké vodě vyjela vůbec poprvé ve svojí již tak úspěchy ověnčené kariéře. „Mám poprvé v kariéře i medaili z mistrovství republiky a je to hned zlatá, takže je to neskutečné,“ rozplývala se Galušková.

Zdroj: OFS Klatovy

Na Klatovsku se hraje dobrý fotbal. O budoucnost je postaráno!

Velkého úspěchu dosáhli ve druhé polovině roku 2022 mladí fotbalisté z Pošumaví. Výběr Okresního fotbalového svazu Klatovy do 12 let se coby vítěz série turnajů Plzeňského kraje zúčastnil celorepublikového finále na stadionu SK Třemošnice na Pardubicku hraného jako memoriál Vladimíra Bětky. Borci pod vedením trenérského tandemu Pavel Vacek – Ludvík Fremut a vedoucího družstva Davida Gajduška na východě Čech vybojovali stříbrné medaile, když porazili OFS Náchod 4:1 a MěFS Brno 2:1 a sklonit se museli pouze před výběrem okresního výběru Praha východ (0:3).

Zdroj: Lukáš Bešta

Senzační Kristýna Hozmanová přepisovala historii klatovské atletiky

A znovu Kristýna Hozmanová z Atletiky Klatovy. Talentovaná sportovkyně prožila báječný rok. Poté, co zazářila v pražské atletické hale Otakara Jandery na Stromovce, kde vybojovala bronz v běhu na 60 metrů a zlato v běhu na 150 metrů, si Kristýna Hozmanová podmanila mistrovství České republiky žactva v Jablonci nad Nisou. Na severu republiky totiž vyhrála sprinterskou trať na 300 metrů a výkonem 39,67 sekundy vytvořila nejrychlejší čas v běhu na 300 metrů starších žákyň v celorepublikových tabulkách (2022).

Zdroj: Efisan Skiroll Classics

Český titul Jana Šraila z mistrovství v bězích na kolečkových lyžích

Dvaatřicetiletý rodák z Nové Hůrky u Prášil Jan Šrail vyhrál výjezd do vrchu na tradičním republikovém šampionátu v běhu na kolečkových lyžích. K cíli na Královce na trase dlouhé lehce přes devět kilometrů z Jablonce nad Nisou přes Bedřichov vystoupal člen laufařského Vltava Fund Ski teamu nejrychleji. Jeho čas 28:19,1 minuty neměl konkurenci.

Zdroj: Karel Luňáček

Historická událost kořistí talentovaných borců z Klatovska

Padelové hřiště v Klatovech, které je vůbec jediné v západních Čechách a patří k hrstce takových sportovišť v České republice, bylo v říjnu dějištěm prvního padelového turnaje ČTP 30 kategorie juniorů (do 18 let) v historii ČR. Turnaje se zúčastnilo osm hráčů a hráček a první místo v něm vybojoval klatovský Šimon Janoušek s Lubošem Gaboríkem z Bezděkova. Pro Šimona Janouška, který jinak patří mezi velké naděje českého tenisu, se jednalo přitom už o druhý triumf na padelovém kurtu v Klatovech. O týden dříve zde totiž se svým otcem a šéftrenérem LTK Klatovy Milanem Janouškem triumfoval v padelovém turnaji bez omezení věku, který byl vypsán pod padelovou federací v rámci ČPT (Česká padelová tour).

Zdroj: I am Fighter

Musela o váhovku výš, přesto v Polsku zvítězila!

Klatovská rodačka a kickboxerka Klára Strnadová, která se připravuje v klubu TKBC Praha pod vedením zkušeného trenéra Zdeňka Švamberka, vyhrála v prosinci turnaj Polish open v sousedním Polsku. A to v disciplíně full contact ve váhové kategorii do 56 kilogramů. „Bohužel jsem ve svojí váhové kategorii neměla žádné soupeřky, takže jsem musel vlítnout opět o váhu výš ve full contactu. Podařilo se mi vyhrát dva zápasy a odvezla jsem si první místo," uvedla po návratu domů.

Zdroj: archiv Zdeňka Nešpora

Eliška Hostková vyhrála republikové mistrovství v přespolním běhu

Patří k velkým nadějím české atletiky. A Eliška Hostková, členka atletického oddílu TJ Sušice, předchozí slova v listopadu zase jenom potvrdila. Talentovaná sportovkyně ze západu Čech totiž vybojovala mistrovský titul na republikovém šampionátu v přespolním běhu kategorie juniorek (do 19 let). Tento vrcholný běžecký závod v kategoriích mužů, žen, juniorů a juniorek se konal na travnatých a podmáčených terénech v okolí Rumburku v Ústeckém kraji. Díky zisku zlaté medaile si navíc vysloužila nominace na ME v italském Turíně, které se konalo v prosinci (64. místo).