Kvalitou i účastí jedna z nejlepších „Velkých cen“, ne-li vůbec nejlepší v její 34leté historii, se konala v Sušici.

„Sešla se zde opravdu špička české atletiky. Například dvacet závodníků Dukly Praha, což je nejlepší extraligové družstvo posledních let, pod vedením trenéra Tomáše Dvořáka. Zazávodit si přijeli oštěpaři, Syrovátko, Veselý z Dukly Praha, který byl na olympijských hrách ve finále mezi dvanácti nejlepšími, má hozeno přes 80 metrů a Frydrych, který na tomto stadionu na 1. máje na závodech splnil limit na ME do 22 let. To jsou prakticky první tři závodníci v naší republice v hodu oštěpem,“ řekl jeden z organizátorů Velké ceny Sušice Zdeněk Nešpor.

K běhu na 100 metrů se přihlásilo 24 kvalitních závodníků. Mezi nimi bylo několik vynikajících juniorů a dorostenců a desetibojaři ze skupiny Tomáše Dvořáka, což jsou vesměs reprezentanti ve svých kategoriích.

Závodů se zúčastnila i řada legend českého i světového sportu, příjemným překvapením pro všechny byla přítomnost Jana Železného, trojnásobného olympijského vítěze. V Sušici mohli diváci vidět poprvé v roli trenéra i trojnásobného mistra světa v desetiboji Tomáše Dvořáka, v roli moderátora Jacka Přibáně, který je čerstvě zvoleným místopředsedou Českého atletického svazu, a Lucii Škrobákovou, vicemistryni na 60 m překážek z letošního halového ME, která se přišla podívat na své soupeřky i kamarády a kamarádky.

Závodům přihlížel i spokojený šéftrenér české atletické reprezentace Václav Fišer, klatovský rodák a bývalý atlet klatovského oddílu, později velmi úspěšný československý reprezentant v trojskoku.

B Limit (435 cm) pro mistrovství světa v atletice v Berlíně si tu splnila i tyčkařka Jiřina Ptáčníková. „Abych měla jistou cestu do Berlína, musím splnit A limit, který je 445 cm. Dnes mi to bohužel nevyšlo, bylo to jenom o kousek, ale myslím že na to mám,“ řekla plzeňská rodačka Ptáčníková.