Rezervní tým basketbalových Klatov odehrál v západočeské lize další mistrovské utkání. Soupeřem klatovského týmu byl tentokrát rival z Domažlic a jeho záložní tým. Tento souboj se odehrál v rámci 11. kola soutěže na klatovské půdě. Domažlice byly však po celou dobu lepším týmem a nakonec zaslouženě zvítězily 93:64. Chodové o svém vítězství rozhodli už v první části hry, kterou ovládli 34:18. Po zbytek zápasu svůj náskok navyšovali a nakonec si připsali další dva body. Klatovské béčko zůstává v tabulce soutěže se ziskem deseti bodů na čtvrtém místě.

Poslední dva zápasy v oblastním přeboru odehráli starší minižáci oddílu BK Klatovy do třinácti let. Západočeši cestovali na palubovku karlovarské Thermie, kterou porazili v obou případech – 76:25 a 114:30. „Domácí se na nás sice připravili, ale my jsme byli jednoznačně lepší. Bylo vidět, že se kluci na konec sezony sehráli a na palubovce působili v absolutní pohodě. Teď nás však čeká to nejlepší a nejtěžší z celé sezony. A to je kvalifikace na MČR. Věřím, že když budeme v plné síle, tak dokážeme své soupeře hodně pozlobit. V oblastním přeboru jsme skončili na druhém místě, za což bych chtěl kluky pochválit,“ uvedl pro klubový web trenér klatovských mladíků Michal Tureček.

Po dívkách vstoupili do kvalifikace o Národní finále také chlapci klatovského klubu do jedenácti let. A to turnajem v Domažlicích. Tam porazili domácí Jiskru jednoznačně 96:45, ale s Lokomotivou padli 36:60. Dvě výhry vybojovali starší žáci. Dařilo se zejména dvojici Hajduk – Majer.

Výsledky oddílu BK Klatovy

Západočeská liga: BK Klatovy B – Jiskra Domažlice B 64:93.

Liga juniorek U19, play-out: BK Klatovy – Slovan Litoměřice 60:53, BK Klatovy – Basket Slovanka B 77:72.

Žákovská liga U15, skupina A: BK Kladno – BK Klatovy 58:114, BA Sparta Praha – BK Klatovy 84:91.

Oblastní přebor starších minižáků U13: Thermia Karlovy Vary – BK Klatovy 25:76 a 30:114.

Kvalifikace o Národní finále, chlapci U11: Jiskra Domažlice – BK Klatovy 45:96, Lokomotiva Plzeň – BK Klatovy 60:36.