Z posledního výjezdu na sever Čech do Děčína a Varnsdorfu se vrátili se dvěma výhrami a čtyřmi body. Také tento víkend je čekají zápasy se soupeři ze severních Čech, tentokrát na domácí palubovce v hale na Husově náměstí.

V sobotu 13. února vyzvou Klatovy v 18 hodin B tým Slavoj BK Litoměřice, v neděli změří síly od 11 hodin se Slunetou USK Ústí nad Labem. Při pohledu na tabulku je jasné, že domácí čeká velká dřina. Čtvrté Litoměřice ani páté Ústí nebudou chtít z Klatov odjet s prázdnou.

Litoměřice mají navíc klatovským hráčům co vracet, když s nimi v prvním vzájemném utkání sezony prohrály doma 65:73. To Ústí nad Labem si s Klatovy poradilo, doma jim moc bodů nedovolilo a zvítězilo 64:40.

Pikantnost nadcházejícím zápasům dává i fakt, že Klatovy mají na šestém místě stejně bodů jako jejich víkendoví soupeři. Každé vítězství tak může Klatovy posunout ještě výše, naopak porážky je mohou při vyrovnanosti soutěže stát propad tabulkou k pozicím, kde se týmy strachují o záchranu. Proto budou hráči potřebovat podporu domácích fanoušků.