Po předchozích účastech v kategorii kadetek se nyní Sommerová na evropský šampionát probojovala také v kategorii dorostenek.

Nominaci si zasloužila v sezoně poznamenané koronavirem především díky úspěšnému tažení v extralize žen, kde s bilancí osmnácti výher a čtrnácti porážek dosáhla jako nejmladší hráčka úspěšnosti šedesáti procent.

„Dalším výrazným výsledkem, které ji dopomohlo k účasti na ME, bylo 2. místo na mezinárodním turnaji v Rakousku (20. ročník Raiffeisen Youth Championships v Linci - pozn. autora) a bronzová příčka na nominačním turnaji dorostenek v Havířově,“ poznamenal Václav Sommer, pyšný otec.

close Stolní tenistka Helena Sommerová. info Zdroj: ČAST zoom_in

Kategorii kadetek Sommerová ukončila na čtvrtém místě evropského žebříčku a na 11. místě na světě. V současné době se Sommerová připravuje v tuzemsku, ale již za dva týdny se přesune do Chorvatska, kde bude následovat turnaj ME.

Již čtvrtá účast na evropském šampionátu v mládežnických kategoriích a dvě účasti na turnaji ME nejmladších žákyň, kde mimochodem získala bronzovou medaili, Sommerovou řadí k nejúspěšnějším hráčkám mládežnických kategorií v historii České republiky.