V zemi tulipánů byla Sommerová nejmladší hráčkou turnaje, která dostala pozvánku, a tato zkušenost je pro talentovanou sportovkyni velmi cenná. Získala dvě vítězství a již vyhlíží příští rok, kdy ostatní účastnice budou hrát za jiné věkové kategorie a mladá Sušičanka tak bude mít daleko lepší výchozí pozici.

Dále se zúčastnila turnaje v Chorvatsku, kde skončila na pěkném devátém místě. Tento turnaj je zařazen do kategorie „A“ světového okruhu a účastní se ho krom evropských států i hráčky z daleké Číny a Japonska. Tento turnaj je též klíčový pro světový žebříček, který se bude na konci roku měnit.

Sommerová by se měla pohybovat okolo prvního či druhého místa, pokud uspěje na turnaji v Maďarsku. Světový žebříček je ovlivněn především turnaji v Asii, jichž se Sommerová bohužel z ekonomických důvodů nemůže účastnit. I tak si prozatím drží dvacáté místo.

Na domácí scéně se pak blýskla bodovacími turnaji starších žákyň i dorostu. Především mezi dorostenkami jsou její výkony velmi cenné, neboť soupeří s hráčkami o čtyři roky staršími. Ve své kategorii Helena dokázala vyhrát oba turnaje – v Havířově i Praze.

V současné době Sommerová hraje v soutěži dospělých střídavě ženskou extraligu a první ligu. V extralize žen zaznamenala již první vítězství a v první lize má bilanci 12 výher a 0 proher.