Ta totiž získala na kadetském turnaji ve Španělsku, zařazeném do světového okruhu, stříbrnou medaili, když v singlu padla až ve finále se soupeřkou z Ruska.

Předtím vyhrála postupně šest zápasů s tenistkami ze Španělska, Německa, Ruska, Maďarska a Tchaj-wanu. Nejdramatičtější byla semifinálová bitva, ve které Sommerová vedla již 8:1, aby následně prohrávala 8:9. Ruští trenéři však zasahovali nepřiměřeně do hry a rozhodčí zápas na několik minut přerušil a vykázal jednoho z trenérů z haly.

Sommerová se záhy zkoncentrovala a vyhrála set 11:9. Vítězství nad loňskou mistryní Evropy je pro sušickou rodačku povzbuzením v tom, že v evropské konkurenci může porazit každého. Bohužel asijské soupeřky jsou silnější, což dokázaly v soutěži družstev.

Sommerová vyhrála všech pět zápasů se svou kolegyní proti soupeřkám z Maďarska, Španělska a Německa, což jim zajistilo postup do čtvrtfinálového souboje. Tam ale český pár zastavily hráčky exotického Tchaj-wanu. Následná prohlídka Barcelony a nedobrovolná koupel za vybojovanou medaili byly pro talentovanou sportovkyni také velkým zážitkem.

„Touto cestou bychom chtěli poděkovat Základní škole T. G. Masaryka v Sušici za projevenou vstřícnost vůči sportovním akcím Helenky. Koncem května se zúčastní dalšího turnaje v Polsku a poté se bude připravovat na vrchol sezony v podobě evropského šampionátu, který se koná v červnu v Ostravě,“ řekl Deníku otec stolní tenistky Václav Sommer.

Fotbalisté hradešického Sokola (na snímku hráč vpravo) uspěli v Nezamyslicích (hráči v červeném) 2:1.
Železná Ruda obrala o body favorizovanou Duklu