Solidarita Praha nabitá hráči s extraligovými zkušenostmi (Ungermann, Průcha, Hofman, Plachý) byla tentokrát nad síly nohejbalistů NK Janovice nad Úhlavou, i když ti neprodali svou kůži lacino.

Janovičtí k utkání nohejbalové první ligy opět nenastoupili v kompletní sestavě, chyběl smečař Martin Bohatý, a tak bylo nutné poměrně razantně změnit sestavy dvojic.

Do první dvojky nastoupil Franic s Růžičkou a po nevýrazném výkonu podlehli Plachého dvojici. Druhá dvojka domácích, Macura s Turkem, měla těžší úkol, Ungermann a nestárnoucí Průcha sice vyhráli až ve třetím setu, přesto získali druhý bod pro hosty.

Do první trojky po prohraném prvním setu nastoupil místo Růžičky Šizling a opět se prokázalo, že možnost změny herního systému na vysokého blokaře dělá většině soupeřů problém. Domácí hodně mrzela prohra Macurovy trojky, kde byla šance prosadit se na útoku proti méně pohyblivému Simonovi. Většina útoků ovšem směřovala do prostoru, kterému suverénně vládl Ungermann a ten si dokázal většinu útočných akcí připravit tak, že nedal domácím šanci.

Na 2:3 snížila třetí dvojka ve složení Škabroud – Včala. „Možná nejhezčí zápas sobotního odpoledne byl singl v podání Macury a hostujícího Plachého. První set získal Plachý 10:9, druhý jasně vyhrál Macura 10:5. Tomu bohužel zřejmě ve třetím setu došly síly a po třech chybách prohrál,“ uvedl trenér janovických nohejbalistů Vladimír Kasík.

Na 2:5 zvýšila opět Ungermannova trojice a vypadalo to, že zápas skončí jasnou výhrou hostů. Proti však byla Macurova trojice, snížila na 3:5. V dvojce pak podali vynikající výkon Franic s Růžičkou a získali cenný skalp Ungermanna s Průchou. Tím získali domácí šanci na zisk alespoň jednoho bodu.

Macura s Turkem ale prohráli zbytečně 10:9 ve třetím setu. „Bohužel v závěru nedodrželi taktické pokyny, a to nás stálo důležitý bod,“ dodal Kasík.

Janovičtí si tak zkomplikovali celý závěr dlouhodobé části soutěže. Jsou sice na druhém místě o bod za vedoucím Vsetínem a bod před Solidaritou a Českým Brodem, mají ale sehráno o zápas více. Pokud nevyhrají alespoň dvě ze zbývajících tří utkání, mohou skončit na nepříjemném čtvrtém místě. To by znamenalo utkat se v play off s velmi silným Vsetínem a tudíž jen malou šanci na postup do baráže o extraligovou soutěž.

Vývoj utkání: 0:2,1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 2:5, 4:5, 4:6

Sestava domácích: Singl: Macura. Dvojky: Franic – Růžička, Macura – Turek, Škabroud - Včala. Trojky: Franic – Růžička – Šizling – Včala, Škabroud – Macura – Turek.