Hlavním bodem programu, který začne v 9 hodin a skončí v 16 hodin odpoledne, zůstává testování předních snowboardových značek, díky kterému si každý může zdarma zapůjčit a na svahu vyzkoušet nejnovější snowboardové vybavení. Nedílnou součástí je také bezplatná výuka snowboardingu, během které budou k dispozici cenné rady profesionálních trenérů. Zájemci se tak mohou zlepšit ať už v samotných základech jízdy, tak i ve freestylovém ježdění ve snowparku.

Myslí na děti

Na Špičáku se také rozhodne o celkových vítězích juniorské série závodů „Junior Freestyle Tour". Závodu o zajímavé ceny se mohou zúčastnit všechny děti do 15 let. Body z každého závodu se zároveň započítávají do celé tour, jejíž celkoví vítězové získají další zajímavé ceny.

Oproti většině letošních zastávek chystají organizátoři na Špičáku i tzv. Riglet Park. Jde o speciální program pro děti od 3 do 6 let, který umožňuje vyzkoušet těm nejmenším snowboardové dovednosti v prostředí, které je připravené přímo pro ně. Díky dětským překážkám a vedení zkušeným instruktorem se stává snowboardový park hřištěm pro děti, kde si mohou vyzkoušet rovnováhu a postavení na snowboardu ještě před tím, než půjdou na skutečnou sjezdovku.

„Letošní ročník je co do programu jednoznačně nejnabitější ze všech, co jsme doposud připravovali. Na své si přijdou jak mladí snowboarďáci, tak rodiče s dětmi," řekl organizátor akce Martin Večerka.

Zábava pro všechny

Půjčovat se ale nebudou jen snowboardy. Vyzkoušet si „na vlastní kůži" bude možné také nejnovější malé akční kamerky nebo fotoaparáty. Speciální novinkou bude prezentace dronů – malých vrtulníků se zabudovanou kamerou.

U velkoformátové fotostěny se bude moci každý nechat vyfotit se svými kamarády nebo rodinou od profesionálního fotografa. Vytištěnou fotografii dostane přímo na místě.

Akci zakončí velká afterparty, která potrvá až do ranních hodin.