A ten si na legendární La Diagonelu, 55 km dlouhý závod klasickou technikou, věřil. „Tento závod mi docela sedí," svěřil se v týdnu před krásným závodem v malebném údolí Engadin. Tentokrát se ale Janu Šrailovi ve ´Švajcu´ nedařilo podle představ. V obrovském venkovním mrazáku se spíš trápil a do cíle dojel na čtyřicáté příčce s časovým odstupem osmi minut a dvanácti vteřin na vítězného Kaspera Stadaase z Norska. I přesto Šrail dokončil závod jako druhý nejlepší z Čechů, rychlejší byl pouze jeho týmový parťák Fabián Štoček.

Laufař Jan Šrail obsadil na Pustertaler Marathonu 38. místo.
Šrail skončil na úvod roku ve čtvrté desítce, teď vyhlíží oblíbenou La Diagonelu

„Určitě nejsem spokojený," hlásil po návratu domů. „Na startu bylo mínus 26 stupňů a já tentokrát neměl takovou chuť. Navíc jsem podcenil oblečení, v průběhu závodu mi byla opravdu velká zima," připustil. Šrail zároveň přiznal, že závod chtěl u jezera St. Moritz vzdát. Nakonec se ale hecnul a dojel do cíle na čtyřicáté pozici. „S umístěním určitě nejsem spokojený. Na druhou stranu, je to pořád svět, konkurence je veliká, a když se podíváte do výsledkové listiny, tak je přede mnou snad pětatřicet Noráků a Švédů," poukázal.

Zdroj: Youtube

Na smutnění ale není čas, už o víkendu Ski Classics pokračuje legendární Marcialongou. 70 km dlouhý event patří k nejtěžším v celém sezonním kalendáři. Útočištěm této famózní klasiky je Trentino na severu Itálie a během závodu budou laufaři probíhat malými italskými vesničkami.

Atmosféra i scenérie doslova berou dech. Marcialonga, která se poprvé jela už v roce 1971, sice nepatří k oblíbeným akcím Jana Šraila, třiatřicetiletý rodák z Nové Hůrky u Prášil ale bude bojovat. I proto, že s ním do Itálie už v úterý vyrazily i přítelkyně s dcerkou. Jeho motivace tak bude jistě dvojnásobná.

Krajská hokejová liga, 15. kolo: HC Klatovy (na snímku hokejisté v bílých dresech) - HC Baník Sokolov B 6:1.
PODÍVEJTE SE: Góly, emoce i bitka. Klatovští hokejisté přejeli béčko Sokolova