Kromě sportovního náboje bude mít zápas i slavnostní rozměr. Klatovský fotbalový klub slaví letos 120 let od svého založení a při té příležitosti připravil několik akcí. A jedna z nich se uskuteční právě při zápase s Petřínem. „Na utkání jsme pozvali jedenáct legend klatovské kopané, hráčů, kteří tvořili historii klubu. O přestávce je slavnostně oceníme a předáme jim pamětní plakety,“ přiblížil slavnostní akt Miloslav Jarošík z SK Klatovy 1898.

Hlavní den oslav 120 let klatovské kopané bude v sobotu 23. června. Magnetem bude zápas klatovského A týmu s mistrovskou Viktorií Plzeň, ale připravují se i další akce. Kompletní program oslav přineseme v Klatovském deníku.

Bylo by však smutné, kdyby oslavy kalil sestup A týmu z divize. Proto je pro klatovské fotbalisty zisk tří bodů s Petřínem důležitý a byli by rádi za co největší diváckou podporu. „Celé jaro se potýkáme se zraněními, někteří hráči hrají se zdravotními problémy. O to víc si cením jejich přístupu. Výkony se lepší, na Doubravce v minulém kole hráli kluci dobře, takže věřím, že porazíme i Petřín a uděláme velký krok k záchraně,“ přál si předseda klatovského klubu Jindřich Sojka.