Na dvorcích TK Sparta Praha konalo další kolo Tour v babytenise (věk 8 až 9 let), kde měl oddíl LTK Klatovy jednoho velkého kandidáta respektive kandidátku na mety nejvyšší, Simonu Kadlecovou. Tour je série pěti turnajů, z nichž osm nejlepších tenistů podle dosažených výsledků postupuje na závěrečné Masters.

„Je to v podstatě neoficiální mistrovství republiky jednotlivců, jelikož tohoto turnaje se účastní nejlepší děti z celé republiky a v poslední době se z něj stává mezinárodní turnaj, jelikož pro vysokou herní úroveň se ho rovněž účastní nejtalentovanější hráči ze Slovenska, Holandska, Německa a dokonce Ruska,“ představil seriál trenér mladých klatovských tenistů Milan Janoušek.

Simona na posledním turnaji skončila na 2. místě, kdy ji od vítězství dělily pouhé dva míče a nakonec podlehla své soupeřce ze Slovenska Romaně Čisovské 5:7. V Praze rovněž vyhrála přesvědčivě základní skupinu, ve vyřazovacích bojích však nestačila v semifinále Denisu Hindovou z Prostějova, se kterou prohrála 3:6, a tak obsadila celkově výborné 3. místo. „Těmito úspěchy si již teď Simča zajistila účast na závěrečném Masters,“ pochválil svoji svěřenkyni Janoušek.

Dalšího úspěchu dosáhl klatovský minitenista (věková kategorie 5 až 7 let) Kryštof Ruža. Ten se účastnil celostátního turnaje v minitenisu na dvorcích LTC Modřany, kde dosáhl na mety nejvyšší a odvezl si pohár za 1. místo.

„Kryštof potvrdil sílu klatovského minitenisového týmu, který v nedávné době postoupil na mistrovství České republiky družstev. Oběma tenistům gratulujeme k dosaženým výsledkům a za vzornou reprezentaci oddílu i Klatov,“ dodal Janoušek.