Simona skončila nakonec před branami semifinále, ale v silně obsazeném turnaji, na který postoupila z druhého místa, zanechala dobrý dojem. Na Masters se kvalifikovalo osm nejlepších hráčů ze čtyř předešlých turnajů, které měly velmi vysokou úroveň a kterých se účastnily děti z celé republiky, ale i ze Slovenska, Ruska, Holandska a Německa. „Všechny účastnice byly při slavnostním nástupu a losování, které připomínalo opravdu ty nejslavnější turnaje, rozděleny do dvou skupin, kde se utkal každý s každým a první dvě hráčky postoupily do semifinále,“ popsal začátek turnaje klatovský trenér Milan Janoušek.

V prvním zápase klatovská tenisová naděje nastoupila proti Rusce Saše Melnikové, kterou po bezchybném výkonu doslova smetla z kurtu v poměru 6:2. V dalším utkání nastoupila proti velké favoritce turnaje a pozdější vítězce Denise Hindové, které po velkém boji podlehla 4:6. V dalším utkání přehrála Zdeňku Šafářovou 6:3 a do posledního utkání ve skupině, kde se hrálo o druhé postupové místo, nastoupila proti slovenské hráčce, která o týden dříve vyhrála Masters na Slovensku, Romaně Čisovské.

„Obě dvě hráčky věděly, o co se hraje, a v určitých momentech velkou roli sehrály nervy. Po bojovném výkonu bohužel Simča podlehla své soupeřce 4:6 a sen o postupu se rozplynul. Simča zaslouží velkou pochvalu, všechny zápasy byly velmi kvalitní a velkým přínosem do její další tenisové kariéry. Dále se také jako již několikrát přesvědčila, že se nemusí polovinu roku připravovat na Floridě jako její vrstevnice na turnaji, aby se mohla měřit s těmi nejlepšími. Tímto Simoně Kadlecové děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu a i Klatov a přejeme jí mnoho dalších podobných úspěchů,“ pochválil mladou klatovskou tenistku Janoušek.