Přitom to v úvodu turnaje na nic překotného nevypadalo. V úvodním kole totiž Janoušek prohrál proti kanadskému soupeři Tudoru Grigoremu první set 2:6.

„Poté se však Šimon opravdu rozjel a nedal svému soupeři sebemenší šanci. Po bezchybném výkonu plném rychlých výměn vyhrál další dva sety 6:0 a 6:0 a postoupil do čtvrtfinále,“ lebedil si Milan Janoušek, Šimonův otec a zároveň šéftrenér LTK Klatovy.

Fotbalista Švihova Jakub Sláma (v červeném dresu s číslem 9).
Myšlenka o hattricku mi v hlavě proběhla, přiznal Sláma. Nakonec dal čtyři fíky

Ve čtvrtfinále čekal na nadějného tenistu, mladšího bratra neméně úspěšného Lukáše, David Svoboda, velmi zdatný soupeř z Německa, který ale rovněž nastupuje za Klatovy a oba borci se tak pochopitelně velice dobře znají.

„V tomto zápase se oba kluci opravdu zapotili. Ke svému zápasu nastupovali půl hodiny před polednem, kdy rtuť na teploměru ukazovala třiatřicet stupňů,“ poznamenal Milan Janoušek.

Mladý klatovský tenista Šimon Janoušek.Mladý klatovský tenista Šimon Janoušek na archivním snímku.Zdroj: Milan Janoušek

První set, který v pekelném počasí trval neuvěřitelně dlouho - konkrétně hodinu a půl, musel rozhodnout až tie-break, přestože měl Šimon Janoušek za stavu 5:4 setbol. Úvodní set čtvrtfinálové bitvy klatovský mladík nakonec prohrál 6:7, a pokud chtěl postoupit mezi kvarteto nejlepších, musel otáčet. 

Mladý klatovský tenista Šimon Janoušek.Šimon Janoušek.Zdroj: Milan Janoušek

„Ve druhém setu Šimon opět vystupňoval své tempo a vyhrál jej hladce 6:1 a musel tak rozhodnout třetí set. Ten začal Šimon dobře a vedl již 4:2,“ popisoval Janoušek. Jenomže jeho kamarád a parťák se nevzdal a záhy vyrovnal na 4:4.

„Následně svedli oba borci o důležitý game doslova urputnou bitvu, ve které se vydali ze všech sil,“ říkal Janoušek a doplnil, že šťastnějším tenistou byl nakonec jeho syn Šimon, který pak po výsledku 6:4 ve třetím setu dotáhl zápas do vítězného konce.

FotbalPark Klatovy hostí turnaj pro začínající hráče a hráčky.
V Klatovech pořádají turnaj ve fotbalgolfu pro začínající hráče i hráčky

Šimon tedy dech beroucí boj zvládl a už se těšil na semifinále, ve kterém vyzval sparťanského Tommyho Patrika Luxu, syna bývalého vynikajícího českého reprezentanta Petra Luxy. „I v tomto zápase si Šimon dokázal se svým soupeřem poradit, zápas vyhrál 7:5, 6:3 a mohl se radovat z postupu do finále, což by na začátku turnaje asi málokdo tipoval,“ liboval si Milan Janoušek.

Ve finále na talentovaného klatovského tenistu čekal opravdu bravurní protivník, a to prostějovský Matyáš Maršík, který v semifinále doslova vymazal hráče Kiarasheho Sadeghizeidiho z Iránu dvakrát 6:0.

Bohužel pro Janouška i ve finále Maršík předvedl téměř bezchybný výkon, a i když se klatovský borec prezentoval aktivní hrou a v jednotlivých gamech předváděl se svým sokem parádní přetahovanou, nedařilo se mu dohrávat důležité míčky, a tak prohrál ve dvou setech (0:6, 2:6).

Mladý klatovský tenista Šimon Janoušek.Ještě menší Šimon Janoušek - archivní snímek.Zdroj: Milan Janoušek

„Po počátečním zklamání se však Šimon mohl začít radovat z druhého místa, které je vskutku skvělým výsledkem a málokdo jej čekal. A to i přes to, že je Šimon o rok mladší. Takovým výsledkem se může z jeho ročníku pochlubit málokdo v rámci celé Evropy,“ tvrdí pyšný tatínek a šéftrenér klatovského tenisového oddílu Milan Janoušek.

Z archivu: Fotbalisté TJ Sušice (modré dresy).
VIDEO: Sušice má svého k(K)rále. Letní posila režírovala výhru hattrickem