Západočechům se na Vysočině povedl historický výsledek – druhé místo v rámci výběrů ČR hovoří asi za vše. O tenisových soubojích v Pelhřimově ostatně pro Deník krátce pohovořil Milan Janoušek, šéftrenér LTK Klatovy a Šimonův otec.

„Formát této soutěže je stejný jako u dospělého Davis Cupu, kde se hrají dvě dvouhry a jedna čtyřhra. Nejdříve si náš výběr hladce poradil s výběrem Středočeského kraje poměrem 3:0. Šimon přesvědčivě vyhrál svoji dvouhru proti prvnímu hráči Středočechů (6:0 a 6:1) a stejně hladce zvítězil s parťákem i ve čtyřhře. V semifinále je čekal výběr východních Čech, který překvapivě porazil silné družstvo severních Čech. Ale i v tomto zápase si Západočeši poradili a vyhráli opět přesvědčivě 3:0,“ konstatoval Milan Janoušek s tím, že jeho syn opět deklasoval svého soupeře na jedničce poměrem 6:1, 6:2.

Fotogalerie: Šimon Janoušek se na mezinárodním turnaji Tennis Europe probojoval až do finále

Ve finále na Západočechy vyrukoval silný tým z Prahy, který měl ve svém kádru prvního a druhého hráče republiky, zatímco západočeský výběr třetího a čtvrtého hráče v ČR. Utkání tedy slibovalo velkou podívanou.

close Mladý tenista a odchovanec LTK Klatovy Šimon Janoušek. info Zdroj: Milan Janoušek zoom_in Mladý tenista Šimon Janoušek. „Bohužel před finálovým utkáním onemocněl druhý hráč západočeského výběru Štěpán Fejka a musel jej zastoupit náhradník. Západočeši nakonec na favorita z Prahy nestačili, ale utkání bylo velice krásné a napínavé. Šimon prohrál s prvním hráčem žebříčku tím nejtěsnějším možným rozdílem, kdy první set sice vyhrál 6:4, ale druhý prohrál 3:6. Rozhodnout tak musel až závěrečný super tie-break do deseti bodů, který Šimon bohužel výsledkově těsně nezvládl (7:10),“ popisoval Milan Janoušek a ještě pár vět k juniorskému Davis Cupu přidal.

„Byl to ale špičkový tenis této věkové kategorie a Šimon svoji kůži nedal zadarmo. Poté si Západočeši spravili chuť v závěrečné čtyřhře, kterou vyhráli v poměru 1:6, 6:1 a 10:8 v super tie-breaku,“ doplnil klatovský trenér k tenisovým bitvám v téměř dvacetitisícovém Pelhřimově.

Parádní představení v Táboře. Triumf ve dvouhře i čtyřhře

Po Davis Cupu odjel Šimon Janoušek na celostátní turnaj vyšší kategorie B do Tábora, kde plnil roli prvního nasazeného hráče. Svoji formu potvrdil a podařilo se mu turnaj vyhrát – a to ve dvouhře i ve čtyřhře.

V osmifinále nejprve přesvědčivě porazil Matyáše Weigerta z pražského Hamru (6:1, 6:2), ve čtvrtfinále si poradil se soupeřem z Prostějova 6:1 a 6:3 a v semifinále na něj čekal další hráč z TK Agrofert Prostějov Gustav Vurm, kterého Janoušek doslova vystřílel z kurtu, a to v poměru 6:0 a 6:1.

Fotogalerie: Fantazie! Tenista Šimon Janoušek bere deblové stříbro z mezinárodního turnaje

„Ve finále se Šimon utkal s hráčem pražské Sparty Filipem Šebkem. Finále bylo vyrovnané a velmi kvalitní. Šimon prohrál první set 3:6, ale jelikož druhý set vyhrál 6:4, o vítězi turnaje musel znovu rozhodnout až závěrečný super tie-break. Ten se povedl lépe Šimonovi, který jej vyhrál 10:4 a mohl se tak radovat z celkového vítězství,“ usmíval se Milan Janoušek.