Cyklisté mají stále možnost se na vytrvalostně náročnou akci se startem a cílem v Klatovech přihlásit. V případě podání a zaplacení přihlášky do dnešního dne (17. srpna) online na www.authorkralsumavy.cz činí startovné 550 Kč. To zahrnuje startovní číslo, elektronický čip, měření času v měřených sekcích, průjezdní kontroly, a také jídlo a pití na určených stanicích během závodu. Samozřejmostí je možnost přihlásit se na závod na místě, a to za zvýšený poplatek 700 Kč.

Ilustrační fotografie.
Kam na Klatovsku za sportem

Délka tras je 120 km (3x měřený úsek) a 185 km (4x měřený úsek). Start pro obě trasy je v 8 hodin u Technických služeb v Klatovech (Sadová 362). Vyhlášení proběhne na klatovském náměstí Míru v 17.30 hodin.

Náročný a dlouhý závod se jede na veřejných komunikacích za plného provozu a jeho účastníci jsou povinni dodržovat platné zákony ČR a pravidla bezpečného provozu při pohybu na veřejném prostranství a komunikaci. Za osobní bezpečnost a ochranu je zodpovědný sám závodník. Ten je zároveň povinen v době závodu mít ochrannou helmu, osobní doklad s fotografií, kartu zdravotní pojištění a také mobilní telefon.

MĚŘENÝ ÚSEK

  • Trať 185 km – 1. úsek: Divišovice – Šukačka, 2. úsek: Nezdice – Javorník, 3. úsek: Myší domky (odbočka na Svojše) – Svojše, Zhůří, 4. úsek: Vysoký hřbet – odbočka Keply – Stará Huť.
  • Trať 120 km – 1. úsek: Divišovice – Šukačka, 2. úsek: Myší domky (odbočka na Svojše) – Srní, 3. úsek: Vysoký hřbet – odbočka Keply – Stará Huť.