Benchpress se opět vrací do Klatov. Již popatnácté se sejdou siláci z celé republiky na Velké ceně Klatov v benchpresssu, která se uskuteční v sobotu 8. prosince a pořádá ji Finess Tony ve spolupráci s TJ Sokol Klatovy pod záštitou starosty města Klatov.

Velká cena se uskuteční tradičně v sokolovně od 11.30 hodin. Od 9.30 do 11.00 bude prezence a vážení. Závodit se bude v kategoriích do 75 kg, do 90 kg, do 110 kg, nad 110 kg, dorost, ženy a fitness.

Ve Velké ceně se představí samozřejmě závodníci pořádajícího oddílu TJ Sokol Klatovy, který vychovává závodníky již 25 let. „Vychovali jsme hodně mistrů republiky i účastníků mistrovství Evropy a světa v kategoriích mužů i žen. Byli to například mistryně republiky v benchpressu Marie Míšková, mistryně republiky v trojboji Marcela Zazvonilová, mistři republiky v benchpressu Jiří Doležal, Marcel Flaks a Petr Hrach. A samozřejmě spousta dalších závodníků, kteří na mety nejvyšší nedosáhli," zavzpomínal Antonín Šota, který je ředitelem Velké ceny. Právě on patří mezi úspěšné reprezentanty oddílu, je čerstvým mistrem Evropy. „Je pravda, že jsem moc netrénoval, od února jsem se potýkal se zraněním lokte, takže jsem byl nakonec příjemně překvapen, že jsem se kvalifikoval z mistrovství republiky a zvládl jsem i Evropu," přiznal již sedminásobný mistr Evropy Šota.

Velká cena Klatov v benchpressu je otevřeným závodem, to znamená, že se jí budou moci zúčastnit i příchozí zájemci. Z oddílu TJ Sokol Klatovy se na závodech představí Jiří Doležal, Petr Hrach a z nadějných mladých borců například Pavel Říha. „Diváci se mohou opět těšit na kvalitní výkony. Mám přislíbenou účast české špičky v čele s Jiřím Havrdou, který avizoval pokus o světový rekord," nastínil Šota, který by tak chtěl na Velkou cenu pozvat co nejvíce závodníků i diváků.

Na závodech není povoleno používání speciálních benčových trik a není požadován tzv. STOP TLAK. Startovat mohou pouze závodníci starší 14 let (nutno doložit), závodník zaplatí při prezentaci startovné 200 Kč. Zájemci se mohou přihlásit nejpozději do 3. prosince 2012 a nesmí startovat potrestaní závodníci.