A svoje předchozí slova dvaatřicetiletý člen laufařského Vltava Fund Ski Teamu potvrdil i po příjezdu zpátky do Čech. „Bylo to fakt náročné. Zvlášť převýšení obou závodů. Na konci sezony už je člověk dost vysátý, sezona mu vzala hodně sil," přemýšlel nahlas, ale dodal, že podmínky byly pro všechny zcela totožné.

V rámci 40 km dlouhého závodu Reistadlopet skončil Šrail na devětatřicátém místě, o den později v závodě Summit 2 Senja (68 km, převýšení 1455 metrů) obsadil 32. místo. „Mým cílem bylo dojet oba závody se ctí, a to se mi myslím nakonec i povedlo," pochvaloval si jinak všestranně nadaný sportovec, který byl s letošní sezonou celkem spokojený. „No, nebyla špatná," pousmál se, ale poznamenal, že osobní cíle byly (co se týče umístění) ještě trošku vyšší. Zároveň Šrail potvrdil, že Vltava Fund Ski Team bude reprezentovat i v další sezoně.

Zdroj: Youtube

„Jsem ve Vltavě naprosto spokojený. Zázemí, servis, atmosféra a pohoda v týmu. Myslím si, že jinde bych neměl tak skvělé podmínky," lebedil si a ocenil i přístup svého zaměstnavatele (NP Šumava - pozn. autora), který mu kvůli jeho sportovní kariéře přislíbil pár dnů neplacené dovolené navíc, aby se v příští sezoně zase mohl věnovat sportu, jemuž obětoval celý svůj dosavadní život.

VIDEO: Fotbalisté divizních Klatov vstoupí do Registru dárců kostní dřeně