Hráči z Pošumaví sice přijeli do Slavičína pouze s šesti hráči do pole, přesto dokázali v úvodním duelu vyválčit vítězství a tři body nad sebevědomím a sestavou nabitým týmem Zlína. V dalším utkání optimisticky naladěné Klatovy v duelu s druhým celkem tabulky, domácím Slavičínem, ale doplatily na zbytečný zkrat jedné ze svých opor, Martina Jandy . Ten poté, kdy uviděl kartu barvy červené, zápas nedohrál. Podle vyjádření jednoho z dvojice trenérů Antonína Kopeckého bylo však rozhodnutí rozhodčího velmi přísné, poslalo Trivel do konce zápasu do oslabení, a to bylo pro již tak úzký kádr z Pošumaví přespříliš.

SMR Plus Zlín – SF Trivel Klatovy 3:4 (1:3)

Do zápasu lépe vstoupili hráči z Pošumaví po dost laciných brankách nad Zlínem již 3:0, což nabitá lavička Zlína nečekala ani náhodou. Trivel přijel na Valašsko totiž pouze s šesti do pole, ale přivezl to nejlepší, co v současné době má – své velké hvězdy Mužíka a Presla. Zlín do půlky snížil na 1:3. Zápas se lámal za tohoto stavu, když brankář Trivelu Hromada chytil několik šancí a Presl záhy zvýšil na 4:1. Týmu z města obuvi se podařilo korigovat stav utkání až v závěru, ale na vyrovnání už mu nezbyl čas.

Branky: 12. Haloda, 38. Kutra, 40. Hnilo – 3. Uruba, 6.Mužík, 7. Petrželka, 33. Presl. Rozhodčí: Frajt, Mikoška. DS: Belžík. ŽK: 2:2. Počet chyb: 8:9.

Sestava Klatov: Hromada – Kopecký, Janda, Petrželka, Uruba, Presl, Mužík.

Trenér Antonín Kopecký, který společně s manažerem Martinem Štanclem klatovský Trivel koučuje, k utkání se Zlínem řekl: „Do Slavičína jsme vyrazili pouze v sedmi lidech už ve tři hodiny ráno, a přestože jsme za sebou měli náročnou cestu, úvodní zápas jsme zvládli na výbornou. Zlín nastoupil v nejsilnější sestavě, ale kluci vynikajícím výkonem utkání zvládli. Z lavičky vše řídil náš zkušený manažer Martin Štancl."

Manažer poraženého Zlína Josef Soukeník zhodnotil neúspěšné vystoupení svého týmu takto: „Prohráli jsme oba naše zápasy na turnaji. Zní to skoro neuvěřitelně, ale za historie Futsal Zlín se to ještě nestalo! A to jsme nastoupili bezmála v naší nejsilnější sestavě. Jak můžou jména jako Cieslar, Potůček, Julina, Stojaník, Hnilo, Ulman, Haloda a Soukeník, když každý z nich již někdy oblékl, nebo obléká reprezentační dres, takto dopadnout? Na tuto otázku neumím odpovědět, je to otázka pro ně. Je pravda, že po hrozném začátku, kdy jsme během pár minut s Trivelem Klatovy prohrávali 0:3, se naše hra podstatně zlepšila, ale přesto to na vítězství nestačilo."

SK Jerevan Slavičín – SF Trivel Klatovy 10:4 (4:3)

V úvodu neproměnili domácí několik slibných šancí a hosté trestali – v 6. minutě vedli 2:0. Klíčový moment zápasu přišel v 8. minutě, kdy klatovský Janda neustál souboj s Petrem Švachem a za úder pěstí viděl červenou kartu. To znamenalo, že Klatovy dohrávaly celé utkání ve třech hráčích. I v oslabení dokázali hráči z Pošumaví statečně vzdorovat domácímu týmu a do šaten se odcházelo za stavu 4:3. Ve druhém poločase pokračovalo dobývání klatovské branky. Domácí tým vedl 6:4, ale i hosté si vytvořili několik brankových šancí. Závěr už patřil Jerevanu, který půlhodinové přesilovky využil ke vstřelení dalších branek.

Hrající kouč Trivelu Antonín Kopecký neskrýval zklamání: „ Druhý zápas jsme opět začali výborně a za stavu 2:0 vše nasvědčovalo, že i v tomto zápase můžeme bodovat. Bohužel velký zkrat Martina Jandy a veliká chyba rozhodčího, který udělil červenou kartu místo modré, nás o body připravily. I ve třech lidech jsme soupeře trochu potrápili, ale na body to ve třech opravdu nešlo."

Branky: 8., 36., 38. Macek, 16., 21., 36. Hnaníček, 15., 19. Švach, 26. Cícha, 39. Ocelík – 5., 6., 20., 30. Presl. Rozhodčí: Mikoška, Frajr. DS: Belžík. Počet chyb: 9:6. ŽK: 2:1. ČK: 0:1.

Další výsledky turnaje ve Slavičíně: SMR Plus Zlín – Bombarďáci Větřní 1:2, SK Jerevan Slavičín – BombarďáciVětřní 9:2. ´

1. Chemcomex Praha⋌1311  2  ­0 53:10 35

2. SK Jerevan Slavičín⋌13  7  4­  2 65:43 25

3. SK Sico Jilemnice⋌12  7  1 ­ 4 27:25 22

4. SMR Plus Zlín⋌13  6  3­  4 45:29 21

5. VPS Novabrik Polička⋌12  6  2 ­ 4 35:22 20

6. SF Trivel Klatovy⋌13  6  2 ­ 5 53:47 20

7. Gioia Brno⋌12  6  1­  5 43:32 19

8. Bombarďáci Větřní⋌13  4  2­  7 30:56 14

9. FK Adria Nový Bor⋌13  2  2 ­ 9 19:49  8

10. Bomby k tyči Vamberk⋌12  2  1  ­9 28:57  7

11. J.K. Trans Varnsdorf⋌12  2  0 1­0 19:47  6

ZATÍM PARÁDA

Trivel Klatovy jde do závěrečné ligové základní části, která pokračuje o prvním lednovém víkendu, z 6. místa s výborným ziskem 20 bodů. Základními kameny klatovských sálovkářů jsou s nadstandardními výkony Kopecký, Petrželka, Mészároš a Janda.

„I v tomto ročníku se snažíme s Martinem Štanclem z pozice trenérů dotáhnout tým v celostátní lize co nejdál. Vzhledem k tomu, v jakých sestavách tým nastupoval, jsem ani tolik bodů nečekal. Z tohoto pohledu zatím hodnotím dosavadní vývoj sezony velice pozitivně. Pro mne je největším zklamáním Kočí kvůli jeho přístupu. Naopak velkým přínosem byl opět Petr Mužík a výborná forma dosud doprovází Tondu Presla. Dva turnaje nám hodně pomohl i Tomáš Bahleda. Martin Janda do posledního turnaje byl taky super, ale nyní svým zkratem ve Slavíčíně hodně pokazil. Ondra Uruba hraje výborně na trénincích, ale v zápase to bohužel ještě neumí prodat, tak doufejme, že se co nejdříve otrká. Velký dík patří všem klukům z Trivelu C, protože v době velkého fotbalu bychom bez jejich pomoci na některé zápasy vůbec neodjeli," zhodnotil dosavadní výsledky Trivel jeden z trenérů Antonín Kopecký, který dodal, si sálovkáři přes Vánoce dopřejí malý odpočinek a 5. ledna hostí na domácí palubovce Brno. Cíl mají jasný – play off.

Miroslav Sedlmaier