Západočeši, a nyní hovoříme o starších žácích a žákyních, si v hlavním městě republiky vedli více než dobře a zahájili letošní sezonu velmi úspěšně, neboť v konečném souhrnu přivezli v kategorii staršího žactva hned sedm cenných kovů. „Největší hvězdou se stala Kristýna Hozmanová, která potvrdila famózní sprinterskou formu, když si vytvořila dva nové osobáky a vyhrála běh na 60 metrů v čase 7,92 sekundy i běh na 150 metrů, kde zaběhla čas 19,32,“ chválil trenér Václav Šelmát s tím, že oba časy jí zajistily postup na republikový šampionát, který se uskutečnil na konci února opět ve stověžaté Praze, a kde byla velice úspěšná. Nicméně o tom zase až příště.

Dařilo se také Janu Kuchařovi, který ke sprinterským úspěchům a novým osobním rekordům přidal ještě stříbrnou placku ve vrhu koulí za výkon 11,81 metru. „V běhu na šedesát metrů vybojoval rovněž druhé místo (7,78 sekundy) a v závodě na 300 metrů si doběhl pro parádní bronzovou medaili (čas 40 sekund),“ neskrýval Šelmát nadšení.

close Mistrovství Plzeňského kraje žactva - hala Otakara Jandery. info Zdroj: Atletika Klatovy zoom_in Mistrovství Plzeňského kraje žactva - hala Otakara Jandery.

Rychlý tartan haly Otakara Jandery svědčil nejen klatovským sprinterům, ale i dálkařce Dáše Řezáčové, která výkonem rovných pět metrů skončila druhá. Bohužel se svými pokusy nebyla ani trochu spokojena, protože nejdelší skoky měly v kolonce výkonu nemilosrdný křížek za milimetrové přešlapy na plastelíně. „Kromě dálkařského sektoru se probojovala také do finále běhu na 60 metrů, kde v nabité konkurenci obsadila sedmé místo. V běhu na 60 metrů překážek skončila těsně čtvrtá. Navíc si vytvořila nový osobní rekord (9,92 sekundy),“ poznamenal spokojený trenér Václav Šelmát.

Vzornou reprezentantkou klatovského oddílu byla v největším tuzemském městě i Vendula Haladová, známá též z Ešus ligy, okresního seriálu běhů mimo dráhu. Na trati 1500 metrů fárala jako divá a díky času 5:30,52 minuty vybojovala bronz. Kromě výborných výkonů medailistů z Atletiky Klatovy mohli příznivci pošumavského klubu tleskat i dalším sportovcům, kteří sice na cenný kov nedosáhli, ale rozhodně nezklamali.

Zde jsou jejich výsledky: Tadeáš Kalouner (běh na 300 metrům 5. místo a běh na 150 metrů, 6. místo), Martin Jáchymovský (vrh koulí, 5. místo), Kryštof Kotiš (běh na 60 metrů, 6. místo v osobním rekordu 8,25 sekundy a 4. místo ve skoku dalekém), Marina Chalupová (běh na 800 metrů, 4. místo), Vendula Řeřichová (běh na 1500 metrů, 4. místo), Nela Kislingerová (vrh koulí, 5. místo v novém OR 8,56 metru).

close Mistrovství Plzeňského kraje žactva - hala Otakara Jandery. info Zdroj: Atletika Klatovy zoom_in Mistrovství Plzeňského kraje žactva - hala Otakara Jandery.

„Když se na účast našich svěřenců podíváme celkově, pak každý z nich patří alespoň v jedné disciplíně do finálové osmičky, což znamená, že jsme se rozhodně na krajském mistrovství v hale neztratili. A když se ještě člověk podívá ve výsledcích k výkonu, tak u většiny je označení PB, neboli osobní rekord. Nezbývá mi než naše mladé pochválit jak za jejich výkony a zimní přípravu, tak za jejich vzornou reprezentaci klatovského klubu,“ uzavřel trenér klatovského staršího žactva Václav Šelmát.

Autoři: Václav Šelmát, Martin Mangl