Celostátní futsalová liga začíná po odehrání sobotního kompletního 14. kola finišovat. Velkou šanci naplno zabodovat na domácí palubovce ve sportovní hale v Čapkově ulici měli sálovkáři Trivelu Klatovy.

Ziskem pouhého bodu v úvodním zápase s SF Sádek si domácí značně zkomplikovali situaci v tabulce. Z postupového 8. místa je odsunula Jilemnice, která v domácím prostředí dokázala překvapivě bodovat s favorizovanými soupeři. Nejprve remizovala s vedoucím celkem ligy Benago Slavičín a poté dokonce zvítězila nad čtvrtou v tabulce Novabrik Polička.

Po tomto kole ztrácí hráči z města pod Černou věží na Jilemnici tři a na Sádek, se kterým se doma o body dělili, mají dvoubodové manko. Škoda jen, že to doma v prvním letošním ligovém klání nepotvrdili. Současné 9. místo by v konečné tabulce znamenalo pro Klatovy místo účasti v play off zápasy o udržení.

SF TRIVEL Klatovy A - FS SÁDEK 2:2 (1:1). První utkání klatovského Trivelu bylo velmi vyrovnané s mnoha nevyužitými šancemi na obou stranách a skončilo dělbou bodů.

Branky: 9. Petrželka František, 21. Mužík Petr - 2. Valta Jiří, 27. Švec Tomáš. ŽK: 0:2. Počet chyb: 7:6. Rozhodčí: Kolář Jan - Tůma Vítězslav.

SF TRIVEL Klatovy A - SK Goll Běloves 1:4 (1:1). Domácí se ujali vedení v 15. minutě brankou z pokutového kopu, který bezpečně proměnil Mužík. Hosté do poločasu srovnali stav Rompotlem. Přestože měli hráči Trivelu v zápase několik slibných gólových šancí, do kterých se dostali Mužík, Hanzlík, Kopecký a Toman, pozorná obrana hostů jim skórovat nedovolila. Naopak byli to hosté, kteří dvěma góly Hlavy ve 22. a 32. minutě utkání otočili, a když v 35. minutě překonal velmi dobře chytajícího Vacka Pejchal počtvrté, bylo jasné, že si Běloves své cenné vítězství nenechá vzít.

Branky: 15. Mužík Petr - 18. Rompotl Patrik, 22. a 32. Hlava David, 35. Pejchal Jan. ŽK: 0:1. ČK: 0:1. Počet chyb: 6:8. Rozhodčí: Hladík Pavel, Kolář Jan. Delegát: Harvalík Miroslav.

Výsledky dalších zápasů hraných v Klatovech: CHEMCOMEX Praha A - FS SÁDEK 6:1 (3:0), CHEMCOMEX Praha A - SK Goll Běloves 7:0 (2:0).

Do konce základní části ligové soutěže chybí tři víkendy, ve kterých se hrají vždy dvě utkání. První zápasy jsou na programu v sobotu 16. ledna v Prachaticích, kde Trivel čeká mimo souboj s domácím Strabagem Lubryco Prachatice duel s Bombarďáky Větřní. O týden později, 21. ledna, zajíždí Klatovy na horkou půdu do Zlína. Ve sportovní hale Novesty Zlín absolvují zápasy s prvním celkem tabulky, Slavičínem, a dalším aspirantem na prvenství Novabrikem Poličkou. Základní část ligy zakončí Trivel ve Stonavě, kde změří síly s domácími sálovkáři, kteří aspirují na medailové umístění, a ukončí tuto část sezony s dosud posledním celkem Klimco Darkovice.

Miroslav Sedlmaier