V osmém kole, které bylo na programu v sobotu, IM Straka remizoval, z čehož mohl profitovat FM Slovák, ale to by musel vyhrát nad GM Neumanem. Jenže se stal pravý opak, jedna chyba v propočtu, figura pryč a velmistr vítězí.

Fotogalerie: O pohár města Klatov 2023

Vyhrál však také klatovský hráč FM Tomáš Hurdzan, a tak do posledního kola půjdou hned čtyři šachisté, jmenovitě Straka, Neuman, Horák a Hurdzan (všichni 6 bodů) s vidinou celkového vítězství. Domácí šachista Hurzdan hraje se Strakou a Horák s Neumanem. Slovák, Soural a Juřek mají 5,5 bodu.

V dalším turnaji B - Rodenstock Open po předposledním osmém kole žádná změna, nejlepší pozici do finiše má Skokan (7 bodu), za ním je Žák (6,5 bodu), dále Sova, Mejzr, Řezáč a Šindelář (všichni mají 5 bodu). 

O pohár města Klatov 2023 (šachový turnaj)

Hodně zajímavě se vyvinul také turnaj C - Memoriál Ing. Jaromíra Nováka. Duel Sedlák – Chaluš skončil smírně, což viděl od vedlejšího stolu IM Přibyl a šance se chopil znamenitě, když výhrou proklouzl zpět do čela průběžné tabulky.

Bodově stejně (6 bodu) sice jsou na tom i Chaluš se Sedlákem, ale pomocné hodnocení z této vedoucí trojice má o dost lepší šachista Přibyl, a pokud v posledním nedělním kole nezaváhá, stane se vítězem C turnaje.

Autoři: Milan Fürbacher, Martin Mangl