Klatovy – Buštěhrad 5:1

V zápase, ve kterém byl Šachklub Klatovy jasným favoritem, přesvědčivě zvítězil v poměru 5:1, a zajistil si tak s předstihem účast ve skupině o titul.
Klatovští nenastoupili v nejsilnější možné sestavě, za odpočívajícího Jana Miesbauera dostal příležitost Tomáš Vašíček, který se hned ve své první partii ukázal bezchybným výkonem. Další body přidali Jitka Jánská, Jonáš Eret, Tomáš Hurdzan a Matouš Eret, který nastoupil letos poprvé a jehož účast se hned pozitivně projevila na síle celého družstva. Na čestný úspěch dosáhl Buštěhrad v partii, ve které Michal Seják podlehl prudkému útoku své soupeřky.

Most – Klatovy 2:4

Přímým soubojem o 3. místo ve skupině a zároveň utkáním o první body pro finále byl boj mezi mosteckými a klatovskými dorostenci. Přestože Most nastoupil na první šachovnici s mistrem republiky do 14 let Janem Vykoukem, byly to Klatovy, které papírově i za šachovnicí měly nad svým soupeřem převahu.

Šachklub Klatovy se ujal rychle vedení 1:0 po výhře Tomáše Hurdzana, na kterou navázal dalším bodem Michal Seják. A přestože tentokrát neuspěl Matouš Eret, po výhře Jitky Jánské to bylo již 3:1. V tu chvíli pohled na poslední dvě partie dával tušit, že o výsledku je již rozhodnuto, protože Jan Miesbauer na první i Jonáš Eret na třetí šachovnici dosáhli pozic, ve kterých mohli pomýšlet na zisk celého bodu. A přestože se to ani jednomu nepovedlo a obě partie skončily smírně, celkovým vítězstvím a ziskem tří bodů získali klatovští dorostenci solidní základ v útoku na lepší než 7. místo, kterého docílili v loňském roce. K tomu, aby se to povedlo, bude nutné uspět v dubnových bojích proti nejlepším moravským celkům: Zbrojovce Brno, Durasu Brno, Orlové a Polabinám.

Klatovští věří, že budou mít k dispozici opět nejsilnější možnou sestavu, a budou se tak schopni měřit s kýmkoliv. Letošní cíl, postup do finálové skupiny, je již splněn, vše další bude příjemným vylepšením letošní sezony.

1. Spartak Vlašim⋌7 0 0  21
2. OAZA Praha⋌6 0 1  18
3. Sokol Klatovy⋌4 0 3  12
4. CHESS Most⋌3 0 4   9
5. Desko Liberec⋌2 1 4   7
6. Bohemians Praha⋌1 2 4   5
7. Hradec Králové⋌1 2 4   5
8. Sokol Buštěhrad⋌0 3 4   3

Karel Nováček