V extralize dorostu budou chtít mladé šachové naděje stejně jako v minulých dvou letech dosáhnout na medaili, což vzhledem ke konkurenci bude velmi těžké, ale ne nemožné. V 1. lize mladšího dorostu klatovské béčko velmi omladilo a s věkovým průměrem 11 let je jednoznačně nejmladším celkem v celé soutěži, cílem je samozřejmě záchrana v 1. lize. Výhodou však určitě je, že v nezměněné sestavě mohou Klatovští na rozdíl od jiných družstev nastupovat ještě další tři roky. Záchrana ve 2. lize je cílem i A družstva dospělých, které bude dávat příležitost především dravému mládí. B družstvo se jistě pokusí po dvou letech znovu probojovat do divize, C družstvo je největším favoritem okresního přeboru, naopak ve stejné soutěži cílem družstev D, E, F s velkým zastoupením mladšího žactva bude sbírat především zkušenosti


Klatovští šachisté se do konce roku zúčastní několika důležitých turnajů jednotlivců, z nichž nejvýznamnější je mládežnické mistrovství světa ve Vietnamu za necelé tři týdny, kde budou Českou republiku reprezentovat také tři hráči klatovského extraligového družstva: Kristýna Havlíková, Lukáš Vlasák a Václav Růžička. Koncem října je na pořadu také mistrovství Čech mládeže do 16 let v Seči u Chrudimi a listopadové mistrovství Čech do 8 a 10 let v Táboře. Juniory čeká pak listopadové polofinále mistrovství České republiky.


Kromě toho se koná celá řada krajských přeborů. Na všech těchto turnajích se budou snažit klatovští šachisté obhájit pověst nejlepšího mládežnického oddílu v Plzeňském kraji.

Karel Nováček