Šachistům Sokola Klatovy se podařilo zvítězit, a udržet si tak ligovou příslušnost i pro příští rok. Šachklub Klatovy nastoupil proti domácímu Sokolu Písku s vědomím, že pouze výhra proti třetímu celku tabulky může znamenat záchranu, a to ještě musí spoléhat na to, že Příbram neuspěje proti Českým Budějovicím. Klatovy však utkání zvládly nečekaně s přehledem a po čtyřech výhrách a čtyřech remízách zvítězily 6:2, a protože Příbram prohrála, mohly slavit udržení v soutěži.

Za Šachklub zvítězila Kristýna Havlíková, její bratr Jindřich Havlík, Karel Nováček a Michal Škut. Smírně se se soupeřem rozešli Kateřina Čedíková, Pavel Šott, Kateřina Palková a Václav Jonáš.

„S koncem sezony je také čas na trochu bilancování a zhodnocení celého průběhu soutěže. Ačkoli jsme skončili na 9. místě, jen příčku nad třetí sestupovou pozicí, dokázalo naše družstvo uhrát na skóre pátý nejlepší výsledek - 46,5 bodu z 88 možných (22,5 získáno bílými figurami, 24 bodů získáno figurami černými). Zajímavé také je, že ačkoli jsme celkem utrpěli 6 proher, ta nejvyšší byla 3:5 (celkem 2x) a 4x jsme prohráli v nejtěsnějším poměru 3,5:4,5,“ hodnotí sezonu členka šachového klubu Sokol Klatovy Kateřina Čedíková.

Výkony na jednotlivých šachovnicích:

1. šachovnice – Michal Novák (2,5 ze 7) podal vesměs vyrovnaný výkon, neměl to na první desce vůbec jednoduché.

2. šachovnice – Kristýna Havlíková (2,5 z 8) čtyřikrát hájila první šachovnici, 5x hrála černými, 3x bílými. V druhé polovině sezóny se jí trochu přestalo dařit, ale po třech prohrách se dokázala v pravou chvíli vzchopit a porazit velmi nepříjemného soupeře v posledním kole.

3. šachovnice – Kateřina Čedíková (6,5 z 10) určitě je s výsledkem spokojená, nicméně je škoda, že ony tři utrpěné porážky byly trochu zbytečné a ve dvou případech (s Duklou Praha a Českými Budějovicemi A) by jakýkoli výsledek znamenal v utkáních zisk zápasových bodů.

4. šachovnice – Pavel Šott (3 ze 7) kromě nešťastné prohry právě s Duklou Praha podal vyrovnaný výkon, 6x remizoval.

5. šachovnice – Jana Eretová (0 ze 3) - ne vždy je posvícení, navíc má Jana četné pracovní i rodičovské povinnosti, snad si příští sezonu spraví chuť.

6. šachovnice – Jaroslav Eret (1,5 ze 3) - spolehlivý hráč, škoda, že nemohl hrát více.

7. šachovnice – Jindra Havlík (6 z 9) byl jednou z největších opor, od druhého utkání již neutrpěl ani jednu porážku. Plně využil 6x bílé figury a jeho celoroční menší turnajová praxe se projevila právě dravostí v soutěžích družstev.

8. šachovnice – Katka Palková (5 z 11) jako jediná odehrála všechna utkání, v průběhu soutěže utrpěla sice tři porážky v řadě, ale dokázala zase zabojovat a byla též důležitou hráčkou týmu.

9. šachovnice – Karel Nováček (5 ze 6) byl nejúspěšnějším hráčem družstva.

10. šachovnice – Vašek Jonáš (3,5 z 8) si také vybral slabší chvilku v podobě třech porážek v řadě, nicméně v posledních 4 utkáních vždy bodoval a družstvo podržel.

11. šachovnice – Michal Škut (5,5 z 9) uhrál velmi pěkný výsledek, exceloval hlavně v posledních třech utkáních.

12.-13. šachovnice – Míra Kubát a Standa Gschwendtner uhráli oba 2,5 bodu ze třech partií (Míra hrál dokonce třikrát černými), a i když oba hráli málo, tak i tak vydatně družstvu pomohli.

14. šachovnice – Monika Buldrová (0,5 z 1)

„Letos jsme sice opět přes slibný začátek olizovali konec tabulky, ale věřím, že především u mladých hráčů se nabyté zkušenosti zúročí v příštím roce,“ řekla Čedíková.