„V tomto kole se událo nejvíce zvratů v průběhu všech doposud odehraných zápasů, bohužel však opět se špatným koncem pro nás,“ konstatovala klatovská šachistka Kateřina Čedíková. Soupeřem nám tentokrát bylo průběžně druhé družstvo výsledkové tabulky České Budějovice A, přesto se brzy po začátku rozpoutal velký boj na všech šachovnicích.

Klatovy A – České Budějovice A 3,5:4,5

Asi po dvou hodinách hry skončila nejprve smírem na 1. šachovnici partie klatovského Michala Nováka. Poté své soupeře pěkně přehráli jak Kristýna Havlíková na 2., tak Stanislav Gschwendtner na 8. šachovnici, a když při první časové kontrole zcela zapomněla zatáhnout včas svůj tah českobudějovická Eliška Richtrová, česká velmistryně, účastnice několika šachových olympiád za Československo a poté i za Českou republiku a navíc někdy v osmdesátých letech jedna ze špičkových hráček Evropy, vedlo klatovské áčko už 3,5:0,5.

„Možná se naše družstvo nechalo takovým štěstím až příliš uchlácholit, i když v tu chvíli zbylé čtyři partie vypadaly nadějně a počítali jsme s tím, že bychom z nich měli aspoň dva body uhrát. Pak se ovšem začaly dít zcela neuvěřitelné věci, neboť jsme postupně všechny tyto čtyři partie, na 3. já, 5. K. Palková, 6. Jonáš, 7. Škut, kvůli špatnému zhodnocení pozice, možná částečné nezkušenosti, ale také bohužel kvůli hrubým chybám, dokázali ještě prohrát. A už potřetí v této sezoně podlehnout soupeři nejtěsnějším rozdílem,“ vrátila se k utkání Kateřina Čedíková a dodala: „Po dobrém začátku soutěže nás tedy nyní v posledních pěti kolech druhé ligy čeká spíše boj o záchranu soutěže, neboť jsme klesli na desáté místo z dvanácti družstev. První reparát se nám snad podaří složit 25. ledna s B družstvem Českých Budějovic.

(čed, my)