Titul nejrychlejšího běžce závodu uzmul Jiří Procházka, který se prohnal cílovou pásku v čase 13:53 minuty. Na druhém místě skončil vítěz Běhu okolo Lišáku Vojtěch Koželuh z Atletiky Klatovy (14:09) a bronzovou příčku oslavil časem 14:18 Martin Šimurda. Nejrychlejší ženou byla celkově třináctá Petra Dolejšová. Nejstarším účastníkem kašperskohorského podniku byl opět Alois Šatra.

Část průtahu Železnou Rudou, která je od 1. dubna uzavřena.
Reakce čtenáře: Označení uzavírek je naprosto tragické

Na stránkách Ešus ligy k závodu trefně a hlavně hezky napsali: „V Kašperských Horách tradičně svatojánský květnový víkend přináší dva běžecké závody, v běžeckém žargonu ešusligových matadorů a krásek nazývané jako kašperskohorský dvojboj. Kdo je ještě schopen pohybu po výživném Běhu okolo Lišáku, ten se může druhý dorazit výběhem na hrad Kašperk. Letos tento bláznivý počin zvolilo cca 7 lidí, k naprosté dokonalosti to dotáhli Franta Kukaň a Tom Dolejš, kteří zvolili v rámci dokonalé aklimatizace a díky nouzovému stavu v penzionech přespání v autě. Roli kresliče startovní čáry převzal Pavel Valeš, a tak závod měl všechny náležitosti. V deset hodin dopoledne zazněl startovní výstřel od paní Hartmanové přes mobilní telefon dcery Bětky, která závod taktéž aktivně běžela. Po tradičním startovním úprku a pádu do údolí Opoleneckého potoka již přišlo oblíbené dobývání hradu s převýšením 200 metrů. V pekelném kopci neměl konkurenci Jirka Procházka mladší, v ženách zvítězila všestranná běžkyně Péťa Dolejšová. Ve zkušenějších ženách byla pouze jedna závodnice Jana Naxerová, stejně jako v šedesátnících, kde válčil osamoceně Lojza Šatra, který opět předvedl parádní výkon. Bohužel mu stejně jako v sobotu chyběli soupeři z jeho věkové kategorie. Naštěstí se Lojza výkonnostně rovná o dvě až tři věkové kategorie mladším běžcům, takže si i tak zazávodí, nicméně absence šedesátníků je škoda. Padesátníci byli jen dva, a tak se na ně málem zapomnělo při vyhlášení. Čtyřicátníky ovládl domácí mnohonásobný vítěz tohoto závodu Martin Šimurda, který měl v nohách sobotní „Lišák“ a přesto doběhl třetí v absolutním pořadí pouhých 25 sekund za vítězem. Počasí bylo stejně jako na sobotním běhu dokonalé a všichni závodníci si užili i veselé vyhlášení výsledků“.

Běh na Kašperk

Výsledky absolutně: 1. Jiří Procházka (13:53), 2. Vojtěch Koželuh (14:09), 3. Martin Šimurda (14:18), 4. Richard Šimurda (14:44), 5. Tomáš Görner (14:53), 6. Vlastimil Kerbek* (15:19), 7. Jakub Jelínek (15:31), 8. Tomáš Dolejš (15:52), 9. Ondřej Koukol (16:24), 10. Jan Koželuh (16:53), 11. Šimon Bureš (17:25), 12. Přemysl Koranda (17:29), 13. Petra Dolejšová (17:37), 14. Alois Šatra (19:02), 15. Jan Stodola (18:44), 16. Iveta Špererová (19:16), 17. Jana Naxerová (19:49), 18. Bety Hartmanová (22:35), 19. – 20. Pavel Valeš a František Kukaň (26:15).

*jméno bylo luštěno ze zápisu, snad je dobře – pozn. „ešusligového“ zpracovatele výsledkové listiny.