„Rok 2017 určitě můžeme řadit k těm úspěšnějším v historii BK Klatovy, a to nejen po sportovní stránce, ale i po stránkách zlepšování klubového zázemí a organizace basketbalových akcí. Opět jsme posunuli po organizační stránce kvalitu Easter Cupu, který pořádáme v Klatovech během velikonočních prázdnin. Letos na něm startovalo téměř 80 družstev. Naším cílem ale není jen ohromné množství družstev, ale i to, aby k nám jezdila ráda a chtěla se znovu vrátit. Proto už plánujeme pro příští ročník další vylepšení zázemí turnaje,“ zmínil Křiváček další úspěch BK Klatovy, který kromě 6. ročníku mezinárodního turnaje Easter Cup bude v roce 2018 pořádat 12. ročník mistrovství České republiky veteránů a národní finále mladších minižákyň U12.

Čtrnáct družstev

Klatovský basketbalový klub vyslal v minulé sezoně do všech soutěží celkem 13 týmů a v aktuální sezoně ještě o jeden celek více. Z toho osm týmů startuje v národních soutěžích. To je na regionální klub velmi slušný počet, který si na druhou stranu žádá nemalé personální zajištění. „Pro fungování klubu a zlepšování jeho činnosti je personální zajištění to nejdůležitější. Proto nadále pracujeme na tom, abychom vychovali z vlastních řad trenéry, kteří se budou věnovat mládeži. Trenérská obsazenost u jednotlivých družstev je oblast, které se musí klub nadále intenzivně věnovat. Samozřejmě pracujeme také na tom, aby se družstva mužů a žen prezentovala co nejlépe a mohla tak být vzorem pro nejmenší děti,“ řekl k personální stránce Křiváček.

Podle slov šéftrenéra BK Klatovy Jindřicha Svojanovského ideální není ani nábor nových dětí v jednotlivých ročnících. „Nedaří se naplno využít potenciál všech školních přípravek, které BK Klatovy pořádá na všech klatovských základních školách a také ve Švihově, Měčíně a v Janovicích nad Úhlavou. Především počet příchozích dětí z klatovských základních škol je za očekáváním,“ řekl Svojanovský. Jako další negativum zmínil poměrně vysoký úbytek dětí během jejich posunu napříč věkovými kategoriemi.

Úspěšní odchovanci

Čím se naopak BK Klatovy pochlubit může, jsou úspěšní odchovanci, kteří v roce 2017 startovali ve svých kategoriích v nejvyšších soutěžích a někteří oblékli i reprezentační dres. V ženské basketbalové lize startovala v barvách KP Brno Barbora Holubová a za Strakonice hrály Andrea Ulrichová a Eliška Petrušková. V kategorii chlapců U16 se Pavel Černý probojoval i na mistrovství Evropy a reprezentační dres oblékl o ročník níže také Jakub Šurý.

Výroční schůze BK Klatovy se nesla ve vánoční atmosféře. Kromě předsedy klubu promluvil k přítomným starosta města Klatovy Rudolf Salvetr a rok zhodnotili i trenéři jednotlivých družstev.