Na extraligové boje v play out se už chystají nohejbalisté Janovic. Nováček naší nejvyšší soutěže mužů obsadil v základní části letošního soutěžního ročníku konečné sedmé místo, když nasbíral sedm bodů. Janovičtí svedou bitvu o udržení s nohejbalovým družstvem Žatce.


„Od poloviny července trénujeme dvakrát týdně, o víkendech se hráči účastní různých turnajů, kterých si naplno užívají,“ uvedl trenér nohejbalistů NK Janovice Vladimír Kasík, podle kterého mnozí hráči při víkendových kláních dosahují slibných výsledků. „Například vynikající čtvrté místo obsadili v těžké konkurenci mezinárodního turnaje trojic na hřišti benešovského Šacungu Růžička, Škabroud a Šizlig,“ vyzdvihl Kasík s tím, že dokonalá prověrka čeká ještě janovické Franice, Macuru, Šizlinga a Bohatého. „Tito naši hráči se zúčastní mistrovství České republiky nohejbalových trojic v Karlových Varech,“ upřesnil kouč, který věří, že zmiňovaní reprezentanti janovického nohejbalového klubu budou v vkonečném účtování republikového šampionátu patřit do nejlepší osmičky.


Janovické nohejbalisty čeká ještě v závěru srpna třídenní soustředění na doladění formy. „Podle počasí se uskuteční v areálu domácích janovických kurtů nebo ve sportovním areálu na Špičáku,“ prozradil Kasík, který drží janovickou trenérskou taktovku s nohejbalovým matadorem Borkem Včalou. Oba jsou prý spokojeni s přístupem hráčů k letní přípravě.


„Někdy se ale hodně těžko dáváme dohromady. Někteří hráči bydlí ve větší chvzdálenostech od Janovic a z toho právě tyhle problémy plynou. Ovšem hráči se snaží vše skloubit, aby co nejmíň tréninků zameškali. Je na nich znát obrovská chuť, mají zájem hrát, což je velice důležité,“ řekl Vladimír Kasík, který má k dispozici kompletní tým. „Všechna zranění jsou doléčena, do týmu se navíc vrátil polař Kalný, který byl mimo hru kvůli pracovním povinnostem,“ upřesnil kouč.


Janovičtí nohejbalisté se do boje o udržení pustí o prvním zářijovém víkendu, v sobotu 6. září zajíždí na půdu svého soupeře do Žatce. Odveta je na programu v sobotu 13. září od 14.00 hodin na janovických kurtech.


„Po tomto duelu už může být rozhodnuto, protože se hraje na dva vítězné zápasy,“ připomněl Kasík. Janovičtí nohejbalisté mají se svým žateckým, soupeřem pro nadcházející boje v play out vyrovnanou bilanci vzájemných zápasů. Utkali se s ním dvakrát a oba zápasy skončily nerozhodně 5:5. „Rozhodne momentální forma týmů,“ je jasné Kasíkovi. „Pro zachování extraligové příslušnosti ale všichni uděláme maximum,“ sliboval.