Tipsport Czech Ladies Open bude společnou akcí Ladies European Tour a nižšího okruhu LET Access Series s dotací 120 000 eur (tři miliony korun).

Hrát se bude od 23. do 25. srpna v Golf Resortu Karlštejn, kam se světový a evropský golf vrací po 22 letech. Předtím v roce 1997 se pod známým skvostem české historie konal turnaj mužské PGA European Tour.

Po pražském Albatrosua Dýšině u Plzně, kde se turnaj s puncem LET hrál naposledy, je to teprve třetí resort u nás, který bude souboj dámské elity hostit.

„Jsme rádi, že je Ladies European Tour zpátky a ještě k tomu v Golf Resortu Karlštejn, který patří k nejkrásnějším a nejkvalitnějším u nás,“ řekl promotér nadcházejícího golfového svátku Luboš Koželuh, žijící v Plzni.

Ani pro tak zkušeného manažera, který celou svou kariéru spojil s profesionálním sportem, nebylo lehké turnaj téhle kvality do Česka vrátit.

„Jednání s vlastníkem Tour – LET Ltd. trvala prakticky rok a půl, než se podařilo sladit všechny podmínky a parametry turnaje,“ řekl Koželuh s tím, že dohodu se nakonec podařilo uzavřít po vzoru francouzského turnaje Jabra Open s označením dual ranking. To znamená, že turnaj je veden jak v sérii Ladies European Tour (LET), tak v nižší LET Access sérii (LETAS).

Předpokládané pole 138 golfistek tak bude zahrnovat nejlepších 50 hráček z LET i 50 hráček z LETAS.

Už teď mezi přihlášenými figuruje řada zajímavých jmen. Patří mezi ně Skotka Carly Booth, Angličanky Annabel Dimmock a Hannah Burke stejně jako Lydia Hall z Walesu.

„Oslovili jsme i další špičkové hráčky, včetně Španělky Carloty Cigandy a Němky s českými kořeny Sandry Gal,“ poznamenal Koželuh.

Pořadatel má k dispozici 20 karet pro hráčky v tzv. výměnném programu. Další volné karty budou k dispozici pro české hráčky – profesionálky i amatérky.

„Na turnaji by mohlo hrát až osmnáct českých golfistek,“ uvedl Koželuh.

V golfovém prostředí se pohybuje už dvacet let a golf hrají i obě jeho dcery.

Starší Eva je profesionálkou a Tereza Koželuhová patří mezi nejlepší mladé české amatérky.

Je tedy pravděpodobné, že sestry Koželuhovy, mimo jiné mistryně světa v kombinaci Ski&Gof, se představí i na nadcházejícím prestižním turnaji na Karlštejně.

Český tým.
Češi remizovali s Portugalskem