„Moc nás to mrzí, nicméně pokud příznivci rallysportu chtějí pomoci této disciplíně i nám při pořádání příštích ročníků, podaří se jim to tentokrát nejlépe tím, že zůstanou doma a budou naše klání sledovat na dálku,“ apeluje na všechny příznivce rallye předseda organizačního výboru Jan Petrů.

V závodě soudobých speciálů evidují pořadatelé kolem 70 posádek, včetně úřadujícího šampiona Václava Pecha, který nedokončil první podnik sezony a bude jistě chtít na domácí trati prohnat Jana Kopeckého, vítěze z Valašského Meziříčí.

Neměl by chybět nikdo z české špičky, přijedou i závodníci ze Švédska, Slovenska a Německa, třeba kníže Albert Thurn und Taxis.

Slovenský trenér Adrian Guľa na lavičce plzeňské Viktorie během sobotního zápasu s 1. FC Slovácko (2:1).
Guľa: Jsem rád, že jsme ve hře v lize i poháru

Účastníci závodu historických vozů Historic Vltava Rallye, který je zařazen do seriálu mistrovství Evropy, mají s ohledem na komplikovanější systém přihlašování kvůli pandemii koronaviru ještě dva dny k dobru.

Páteční etapa bude vyčleněna závodům historiků, v sobotu se pak budou na trati prohánět obě kategorie a nedělní finále bude věnováno soudobým vozům.