O tom ostatně hovořil v první tiskové zprávě PAMK Klatovy i předseda organizačního výboru obou šumavských podniků Jan Petrů. „Nechtěli jsme ani tentokrát ponechat nic náhodě, proto jsme zahájili přípravu tratí rychlostních zkoušek velmi brzy. V posledních letech jsme často slýchali povzdechy nad skladbou erzet a jejich svižným charakterem. Trochu nás to mrzelo a náš cíl pro jubilejní Rallye Šumava Klatovy byl tedy jasný. A sice pokusit se vrátit „Šumavě“ její tradiční ráz, což ale znamenalo hledat zcela nové úseky tratě. A tak se už od června jezdilo, vymýšlelo, zkoumalo, telefonovalo, jednalo a domlouvalo a teď si myslíme, že výsledek bude stát za to,“ uvedl Petrů s tím, že se podařilo změnit charakter většiny rychlostních zkoušek.

OBA DÍVČÍ VÝBĚRY klatovského Sport Clubu ve druhé lize dorostenek i juniorek Prahy a Středočeského kraje dominují. Z šestnácti zápasů dohromady vyhrály hned čtrnáct duelů.
Klatovy připomínají rozjetý vlak. Ale stále máme na čem pracovat, tvrdí

Přibyly nové, jezdecky velmi náročné lesní úseky i šotolinové cesty.

„A to není všechno. Nejstarší, stále aktivní soutěži České republiky přibudou v novém ročníku zcela nové rychlostní zkoušky o celkové délce přes šedesát kilometrů,“ pokračoval Petrů.

Rallye Šumava by tak měla být zase o něco náročnější. „Totéž samozřejmě platí i pro Historic Vltava Rallye, která bude mít se „Šumavou“ opět společnou trasu,“ doplnil předseda výboru.

Oba závody se uskuteční tradičně o posledním dubnovém víkendu – 24. až 25. dubna 2020. Je tedy jasné, že zůstane zachován klasický formát konání „pátek – sobota“. „Můžeme také prozradit, že další ze symbolů našich soutěží, tedy Klatovský okruh, bude opět součástí harmonogramu ve formě hned dvou rychlostních zkoušek. Ale protože novinek není nikdy dost, rozhodli jsme i v tomto případě pro určitou obměnu. Kroužit se bude v pátečním podvečeru i v sobotu dopoledne – to ale již v opačném směru,“ prozradil Petrů a dodal: „Věříme, že tato změna bude pro diváky atraktivní a že si k nám najdou cestu. Teď nezbývá než také věřit, že i počasí bude na naší straně. To už ale příliš ovlivnit nemůžeme.“

Ilustrační foto
Jako vězně v koncentráku. Park chce střílet jeleny v obůrkách

Loňský ročník Rallye Šumava vyhrál plzeňský rodák Václav Pech mladší před druhým rekordmanem Janem Kopeckým a třetím Filipem Marešem. Historickým vozům vládl italský fenomén Lucky s navigátorkou Fabrizií Ponsovou.

Autoři: Karel Špaček, Martin Mangl