Nejvýraznější změnou je nový termín pořádání této populární automobilové soutěže, která je letos zařazena jako FIA Evropský pohár – střed s koeficientem 5, FIA Zóna střední Evropy a mezinárodní mistrovství České republiky v rallye. Jede se ve dnech 10. – 12. dubna.

„Z února jsme soutěž přesunuli na duben především proto, abychom se vyhnuli problémům souvisejících s klimatickými podmínkami. Pravděpodobnost, že by nás v dubnu zavalil sníh, je přece jen o dost menší. Navíc Šumavu letos pořádáme společně se sedmnáctým ročníkem Historic Vltava Rallye a historici neradi jezdí ve sněhu a mrazu,“ vysvětlil organizační ředitel automobilové soutěže Milan Pospíšil z pořádajícího Pošumavského auto moto klubu Klatovy.

Příznivci automobilového sportu a především šumavského podniku se mohou těšit na perličku v podobě zbrusu nové super rychlostní zkoušky, jejímž dějištěm budou plzeňské Štruncovy sady, kam obě rallye poprvé společně zavítají. „Zájem byl oboustranný, jak ze strany Plzně, tak i z naší. My si od toho slibujeme především další zvýšení popularity naší soutěže,“ uvedl Milan Pospíšil, podle kterého na tuto změnu oslovení jezdci reagovali rozmanitě. „Opravdu každý jinak, ale jezdci jedou tam, kam je my pošleme,“ dodal ředitel.

Letošní Mogul Šumava Rallye začne a skončí na klatovském náměstí Míru. Bude mít na programu tradičně dvě etapy, první provede soutěžní posádky Klatovskem, Strakonickem a Vimperskem, druhá se bude odehrávat na Klatovsku a v Plzni.

„Další novinkou je, že druhé servisní parkoviště nebude ve Vimperku, ale v motokrosovém areálu v Jiníně. A velkými změnami prošly i rychlostní zkoušky. Přípravnou tečku ale uděláme až pozítří, proto až poté podáme bližší informace,“ řekl Milan Pospíšil.