V Pačejově Pech triumfoval naposledy v roce 2005, když šlo ještě o závod seriálu mistrovství ČR ve sprintrallye. Od návratu této soutěže do velkého mistráku před třemi lety tady vítězil jen Kopecký, až letos narazil.

„Od začátku až do konce to bylo o desetinkách a skoro tradičně jsme si to rozdali na poslední rychlostce. Jsem nesmírně rád, že jsme vyhráli,“ prohlásil v cíli pro Českou televizi vítězný Václav Pech, který letos vyhrál pět ze sedmi podniků mistrovství ČR.

„S celou sezonou je naprostá spokojenost. Nějaké technické problémy nebo chyby k tomu patří, ale převládají vítězství, což je skvělé," dodal Pech.

44. INVELT Rally Pačejov - předstartovní show.
V Pačejově vede po sobotě Kopecký před Pechem, ten exceloval i v televizi

Kopecký, jenž si titul zajistil už v srpnu na Barum rallye Zlín, kde však naznačoval, že už v aktivní kariéře nebude pokračovat, v Pačejově ujistil, že pojede i v roce 2024. „Po Barumce byla taková hustá, divná atmosféra, takže jsem byl trošku nalomený skončit, ale už se to nějak uklidnilo. Teď už zase přemýšlím nad příštím rokem,“ řekl Kopecký v České televizi.

Jeho rozhodnutí jistě kvitují všichni příznivci české rallye, i ti z tábora největšího rivala Václava Pecha, protože právě souboje těchto zkušených matadorů dávají závodům ten správný náboj.

Výsledky Invelt rallye Pačejov: 1. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) 1:14:53,3, 2. Kopecký, Hloušek (Škoda Fabia RS Rally2) -1, 3. Stříteský, Hovorka -33,9, 4. Cvrček, Prokorát -2:24,3, 5. Jirásek, Machů (všichni Škoda Fabia R5) -2:27,3, 6. M. Vlček, Kunst (Hyundai i20 N Rally2) -3:21,7.