Na druhou příčku se nakonec v neděli vytáhla posádka plzeňského EuroOil teamu Václav Pech – Petr Uhel s Fordem Focus WRC, která předstihla po sobotě druhého Filipa Mareše (Škoda Fabia Rally2 Evo).

Pech přišel o šanci bojovat o vítězství nejspíš už v sobotu, kdy vyhrál pět z osmi měřených testů.

Ale osudnou se mu stala rychlostní zkouška Zadní Zborovice – Leskovice (13,51 km), která se jela jako druhá a pátá v pořadí. „Udělal jsem dvě jezdecké chybičky. Při prvním průjezdu mně chcíplo auto, při druhém jsem ho bohužel poslal mimo trať. Vyjeli jsme na mokré trávě do nějakého sadu,“ hlásil v servisní zóně Václav Pech.

Ale v dalším průběhu pačejovského závodu potvrdil, že má závodnické srdce. Vyhrál už poslední dvě sobotní erzety a přiblížil se na dostřel Filipa Mareše, který byl druhý v průběžném pořadí.

ROZHODUJÍCÍ MOMENT zápasu, Jean-David Beauguel se položil hlavou do centru Dominika Janoška, a i když si gólman Šiška na míč sáhl, v cestě do sítě ho nezastavil.
Podívejte se, jak těžce se rodilo vítězství Viktorie nad Zlínem

V neděli pak 44letý rodák z Plzně svoji stíhací jízdu dokončil a poskočil na druhou příčku, nestačil jen na Kopeckého. „Zkusili jsme za to ještě v neděli ráno na čečelovické zkoušce zatáhnout. Ale Honza nám ujel, my jsme se pak soustředili na udržení druhého místa,“ hlásil Pech cestou z Pačejova.

Byl spokojený s druhým místem, ale také s tím, že tentokrát nemusel řešit žádné technické problémy. „Druhé místo bereme všemi deseti,“ uznal. „Auto fungovalo perfektně,“ mohl si říct po delší době Pech, který právě v Pačejově absolvoval před 25 lety se spolujezdcem Petrem Uhlem svoji první rallye v kariéře. Loni se tato krásná rallye zařadila poprvé do dvoudenního seriálu mistrovství ČR a Pech s Uhlem na ní dojeli podruhé v řadě druzí, prvenství obhájil Kopecký.

„Pořadatelé udělali velký kus práce. Po jezdecké stránce připravili krásnou trať, ale zároveň hodně těžkou. Jsem šťastný, že se nám ji podařilo takhle zvládnout,“ dodal Václav Pech.

Jiskra Domažlice (bílí) vs. Sokolov 1:2.
Nečekaná ztráta. Domažlice prohrály se Sokolovem

V podobném duchu mluvil i vítězný Jan Kopecký. „Skladba rychlostek byla nesmírně pěkná, včetně té nejdelší nedělní čečelovické. Náročné tratě po úzkých silničkách se mně moc líbily,“ prohlásil v Pačejově. Zatímco on už měl mistrovský titul jistý, boj o druhou příčku v celkovém pořadí je stále ještě otevřený.

A nejblíž k ní má teď Mareš, třetí v Pačejově, protože porazil svého největšího konkurenta Jana Černého, který dojel čtvrtý. Další z konkurentů Dominik Stříteský závod nedokončil.

Ozdobou letošního 42. ročníku Invelt Rallye Pačejov byl start legendárního francouzského pilota Francoise Delecoura, jenž měl v Česku premiéru s vozem Alpine A110 RGT a skončil osmý. Jako druhý nejlepší, kdo nejel se škodovkou.

Trenér Jiskry Domažlice Pavel Vaigl.
Vaigl nabídl svoji funkci. Prezident Jiskry Ticháček zatím řekl, že ne

Posledním závodem českého šampionátu bude letos netradičně Rallye Český Krumlov, která byl z původního květnového termínu přeložena na listopad. „Moc se na Krumlov těším. jsem zvědavý jaký takhle na podzim bude,“ dodal Pech.

42. ročník Invelt Rallye Pačejov, předposlední závod mistrovství ČR:
1. Kopecký, Hloušek (Škoda Fabia Rally2 Evo) 1:15:00,8, 2. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) -25, 3. Mareš, Bucha (Škoda Fabia Rally2 Evo) –38,5, 4. Černý, Černohorský (Škoda Fabia Rally2 Evo) -1:16,4, 5. Odložilík, Tureček (Škoda Fabia Rally2 Evo) -2:06,2, 6. Jakeš, Machů (Škoda Fabia R5) -2:23,7, 7. Březík, Krajča (Škoda Fabia R5) -2:30,1, 8. Delecour, de Castelliová (Fr./Alpine A110 RGT) -3:55,1, 9. Trněný, Pritzl (Ford Fiesta R5) -4:44,9, 10. Trojan, Chlup (Škoda Fabia R5) -5:35, 11. Šimek, Baďura (Ford Fiesta R5) -6:12,3, 12. Sýkora, Palivec (Mitsubishi Lancer Evo IX R4) -06:42.