Z tradičního dubnového termínu byl populární závod přesunut na 6.-8. listopad. A měl být vyvrcholením letošního seriálu mistrovství ČR v automobilových soutěžích, na kterém se mělo rozhodovat o šampionovi.

„Nepamatuji si, kdy naposledy byl český mistrák takhle vyrovnaný,“ říkal po říjnové rallye v Pačejově plzeňský jezdec Václav Pech.

Právě on je po třech podnicích v čele průběžného pořadí, ale o pouhých sedm bodů před Janem Kopeckým z továrního týmu Škoda Motorsport. Na Šumavě se tedy chystala zajímavá bitva.

Jenže není vůbec jisté, zda na ni dojde.

Oblíbené klatovské soutěže zažívají letos těžkou sezonu. Teď se navíc v souvislosti se situací v České republice a novými vládními opatřeními začíná uvažovat i o jejich přesunutí až do příští sezóny.

„Mrzelo by nás to tím víc, že jsme dokázali nachystat jiné tratě než na jaře a získat pro ně i veškerá povolení,“ uvedl předseda organizačního výboru Jan Petrů.

Ilustrační foto.
Opilec se třemi promile pořezal v Železné Rudě nožem muže

Pořadatelé od dubna usilovně pracovali na přípravě podzimního klání. Získali i požehnání pro označení jako Rally Klatovy.

Bohužel už na konci léta je zasáhlo rozhodnutí FIA o zrušení letošního seriálu mistrovství Evropy historických vozů.

„Těšili jsme se tedy o to víc na domácí posádky a víme, že ony se těšily na Klatovsko, v tuto chvíli je ale situace velmi nejasná,“ pokračoval šéf organizačního výboru klatovské rallye.

„Diskutujeme mezi sebou i s nadřízenými orgány o tom, které rozhodnutí bude to nejsprávnější, zatím si tím však nejsme jisti ani my sami,“ doplnil Jan Petrů.

O tom, zda se soutěž odjede, rozhodne její organizační výbor nejpozději v pondělí 19. října.

Z letošního mistrovství ČR se odjela jen Bohemia Rallye, Valašská rallye a Rallye Invelt Pačejov.