Premiérově to ale bude v rámci nejvýznamnějšího národního šampionátu. Obě minulá Rally Klatovy se shodou okolností jela o prvním říjnovém víkendu stejně jako letos, jede se v sobotu 3. října, měla ale status oblastního či sdruženého krajského přeboru.

Na závodníky čeká sedm rychlostních zkoušek o celkové délce necelých 84 kilometrů. I přesto, že o titulu mistra republiky je v této sezoně už rozhodnuto, s předstihem si titul zajistil Jan Kopecký, nabídne klatovská rally fanouškům zajímavé startovní pole. Chybět nebude mimo jiných známá plzeňská posádka Václav Pech, Petr Uhel s vozem Mini Cooper Works S2000, která by měla svádět největší boje s posádkou Roman Odložilík, Martin Tureček s vozem Ford Fiesta R5. Na paty jim budou chtít šlapat další kvalitní posádky – Jan Černý s Petrem Černohorským (Škoda Fabia S2000), Jan Sýkora se Štěpánem Palivcem (Ford Fiesta R5) a Jan Jelínek s Petrem Machů (Škoda Fabia S2000).

„Těšíme se hodně, je to naše domácí soutěž a chceme se na ní předvést domácím fanouškům. Bereme soutěž jako takový reparát za Rallye Šumava, kterou jsme nedokončili. Samozřejmě pomýšlíme na ty nejvyšší příčky, i když konkurence není úplně nejmenší. Tím, že je to to jednodenní závod, takový sprint, tak se dá počítat, že se od začátku pojede dost vysoké tempo a na špici to bude o jediné chybičce, o jediném zaváhání," lákal diváky Pech.

Už o pátečním podvečeru budou mít fanoušci možnost zhodnotit jízdu svých favoritů na shakedownu, testovací rychlostní zkoušce. Základna rally bude opět v rozsáhlé servisní zóně v Janovicích nad Úhlavou. Součástí letošní Rally Klatovy budou také Pohár pořadatele a Rally Legend.

Program Rally Klatovy 2015
Pátek 2. října
16.00 Technické přejímky – areál Janovice nad Úhlavou
16.30 Shakedown (Rohozno – Janovice nad Úhlavou)
Sobota 3. října
8.30 Start – náměstí Míru Klatovy
8.47 RZ 1, 12.46 RZ 5 – Petrovická (Petrovice, Němčice, Petrovičky)
9.20 RZ 2 – Klatovský okruh (Čínov)
11.42 RZ 3, 15.12 RZ 6 – Koráb (Němčice, Černíkov)
12.09 RZ 4, 15.39 RZ 7 – Doubrava (Mlýnec, Poleň, Věckovice, Tetětice)
16.50 Cíl – náměstí Míru Klatovy

Tomáš Kanta