Šumava Nýrsko a Rugby Club České Budějovice deklasoval svého soupeře neuvěřitelným způsobem 67:3 po poločase 35:3. „Jsem spokojený s výsledkem, ale také s předvedenou hrou,“ radoval se jeden z trenérů týmu Roman Kodera.

Podle něj jeho svěřencům pomohly společné tréninky. „Dříve jsme vzhledem ke vzdálenosti trénovali po skupinkách, ale po předchozím kole s béčkem Slavie jsme nastolili jednou týdně společné tréninky v Písku, jejichž cílem je se společně sehrát, zdokonalit herní taktiku a signály, což předtím zkrátka nebylo možné. Myslím si, že nám to evidentně přineslo ovoce. V útoku si více rozumíme, což se teď projevilo právě v zápasech proti AMMORU,“ tvrdí Kodera.

Rugby Šumava Nýrsko & Rugby Club České Budějovice (červení) vs. společenství AMMOR ragby.Rugby Šumava Nýrsko & Rugby Club České Budějovice (červení) vs. společenství AMMOR ragby.Zdroj: Marek Wirth

Sám si je ale moc dobře vědom, že soupeř do Nýrska tentokrát přijel ve značně okleštěné sestavě. I proto sok nekladl příliš velký odpor. „To se projevilo především ve druhé půli, kdy soupeři už docházely síly,“ poznamenal.

Nyní čeká společný tým Nýrska a Českých Budějovic závěrečné utkání roku. 20. listopadu bude soupeřem společenství Olomouce a Vyškova B v souboji o první místo pohárové skupiny E. Předpokládaný začátek tohoto střetnutí je v areálu JČU v Českých Budějovicích ve 14 hodin. 

Stolní tenistky KST Klatovy (na archivním snímku).
Klatovské stolní tenistky přivezly z venkovních zápasů cennou remízu i vítězství