Ve druhém ročníku Přeboru radnic Klatovska sálovku vyhráli Nýrští, u vysokých sítí kralovali Janovičtí.

První ročník se uskutečnil v loňském roce v Nýrsku v sálové kopané. Vítězem bylo družstvo Sušice. Letos byl přebor rozšířen o volejbal smíšených družstev. Soutěže se zúčastnila družstva městských úřadů Klatovy, Horažďovice, Nýrsko, Janovice a samozřejmě Sušice. Družstva byla složena s úředníků, zastupitelů a zaměstnanců organizací zřizovaných městy. Úřednice a úředníci ukázali, že jim to jde dobře nejen v kancelářích, ale i na sportovištích.

Dějištěm klání v sálové kopané byla sušické TJ. Zvítězilo družstvo Nýrska, a tím oplatilo sušickému družstvu jejich loňskou výhru v Nýrsku. Na dalších místech se skončila družstva v pořadí Klatovy, Horažďovice a Sušice. Pro domácí družstvo je to velká výzva do 3. ročníku.

„Nebyla nouze o kvalitní výkony. Především boj o vítězství v turnaji mezi Nýrskými a Klatovskými byl ke koukání. Výrazně do vítězství zasáhl brankář Nýrska, který vstřelil dva góly. Nebyl jím nikdo jiný než sám starosta Nýrska Rubáš. Po zásluze byl vyhlášen nejlepším brankářem. Nejlepším střelcem byl K. Steininger z družstva Klatov,“ upřesnil informace Jaroslav Hupka z kanceláře starosty pořádajícího Městského úřadu v Sušici.

Vítězné volejbalové družstvo Městského úřadu v Janovicích nad Úhlavou. Foto: Jaroslav Hupka

Volejbal se hrál v tělocvičně Základní školy v Lerchově ulici v Sušici. Tuto část turnaje organizoval ředitel školy Čestmír Kříž. Nejlepší družstvo postavil Městský úřad Janovice nad Úhlavou pod vedením samotného starosty Linharta. Turnajem tento tým prošel bez porážky a pouze družstvo Sušice mu statečně odolávalo. Janovice tak zaslouženě zvítězily, následováni Sušicí, Nýrskem a Horažďovicemi.

„Turnaj vyvrcholil vyhodnocením a předáním cen v restauraci Sporthotel Pekárna. Zde se starostové již domluvili na 3. ročníku, který se bude konat v lednu příštího roku v Nýrsku a Janovicích nad Úhlavou,“ upřesnil Jaroslav Hupka.

(jh, my)