Jedna její chyba v semifinálové jízdě však rozhodla o tom, že si v Praze finále jednotlivců nezajela. Medaile ji ale neminula, vybojovala zlato v hlídkách.

KVALIFIKACE

Karolína se z kvalifikace do semifinále, kde startuje třicítka nejlepších světových závodnic, dostala až druhou kvalifikační jízdou, stejně jako další česká reprezentantka, legenda Štěpánka Hilgertová. Tedražická kajakářka zajela první jízdu sice čistým časem na úrovni páté závodnice z prvního kola, ale osm penalizačních sekund za čtyři doteky ji odsunulo až za první třicítku žen.

„Před sebou mám poslední čtyři nejtěžší zkoušky tohoto semestru, a tak jsem si moc relaxu před závody neužila. K tomu jsem byla nachlazená a hůře se mi dýchalo. První jízdu jsem dost pokazila, vůbec jsem to nebyla já. Druhou kvalifikační jízdu jsem jela opatrněji a měla jsem radost, že jsem ji vyhrála," uvedla Galušková.

SEMIFINÁLE

V semifinále se Karolína na jedné z posledních branek nevyvarovala dvousekundové penalizace za dotek branky a z 5. místa, které jí zaručovalo s přehledem finálovou účast, skončila na celkové čtrnácté pozici.

„Zkrátila jsem výjezd z poslední protivodky a další branku jsem obouchala. Po dojezdu do cíle to vypadalo, že by mi to třeba mohlo na finále stačit, protože holky hodně kazily, ale tušila jsem, že nejlepší holky chyby neudělají. Nakonec z toho byla čtrnáctka. Postupová místa byla hodně našlapaná, mezi druhým a desátým postupovým místem byla necelá vteřina," byla z výsledku rozladěná Karolína, ale na druhé straně byla ráda, že s profesionálkami drží po zimě krok.

SOUTĚŽ DRUŽSTEV

Pak nastoupila Karolína se Štěpánkou Hilgertovou a třetí ženou finále Kateřinou Kudějovou do soutěže družstev. Po skoro bezchybné jízdě s přehledem český tým zvítězil a Karolína si vezla domů první zlatou medaili ze světového poháru.

„Byla to naše čtvrtá společná jízda, často spolu hlídky netrénujeme, ale každá z nás věděla co je potřeba dělat. Docela nám to všechno vycházelo, byly jsme na sebe schopné reagovat a pěkně jsme se v bránách střídaly. Mám radost, i když je to jen umístění z týmů. Je to má první zlatá medaile z kategorie seniorů," dodala mladá závodnice.