Již podruhé za sebou se mužstvo janovických nohejbalistů v I. lize zachraňovalo na poslední chvíli. I letos se to Janovickým podařilo, po sezoně však přišlo na řadu jednání, jakým směrem se bude nohejbal v Janovicích ubírat a zda-li má smysl se stávajícím kádrem bojovat o setrvání v lize.

Funkcionáři a hráči NK Janovice se minulý týden sešli na jednání a položili si tři základní otázky: Chci pokračovat? Jsem ochoten trénovat? Chci pracovat jako funkcionář?

„Po zodpovězení těchto otázek a dalším jednání jsme se rozhodli, že v Janovicích budeme dál I. ligu hrát. Podmínkou ale je sehnat tři čtyři hráče na přestup nebo hostování," informoval trenér NK Janovice Vladimír Kasík.

Dodal, že hráči současného kádru projevili zájem dál za Janovice hrát až na Martina Franice, který si v posledním zápase sezony, ve finále play out v Bělé, obnovil zranění kolene a rozhodl se s aktivní kariérou ze zdravotních důvodů skončit. Podle Kasíka ale u janovického týmů zůstává, bude mu pomáhat na lavičce.

„Další potěšitelná věc, která z jednání vzešla, je to, že v našem oddíle pokračují i žáci, jejichž mužstvo se ještě rozšiřuje. To je velice dobře, protože mládež je budoucnost nohejbalu v Janovicích," dodal Kasík.